Studentams ir moksleiviams – multimedijos konkursas „Žalios virtualybės ’12“

Studentai ir 9–12 klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti VDU ir festivalio „Centras12“ konkurse „Žalios virtualybės ’12“. Nugalėtojai bus apdovanoti prizais balandžio 13 d., multimedijos meno ir muzikos festivalio „Centras12“ metu Kaune.

„Žalios virtualybės ’12“ siekia atkreipti dėmesį į modernių technologijų naudojimą mene. „Konkurso tikslas – skatinti moksleivius ir akademinį jaunimą domėtis meninių idėjų įgyvendinimo, pasitelkiant šiuolaikines priemones, galimybėmis, informacinių technologijų naujovėmis. Pagrindinė konkurso tema yra virtualybės – tai tarsi persikėlimas į kitą erdvę, bandymas pasaulį pamatyti kitaip“, – sakė viena iš festivalio rengėjų, VDU Informatikos fakulteto prodekanė dr. Sigita Pečiulytė.

Šių metų konkurso „Žalios virtualybės ’12“ papildomą temą apibendrina žodis „žalios“, kurį, pasak organizatorių, dalyviai gali interpretuoti įvairiai: ne tik kaip spalvą, bet ir kaip kažką susijusio su ekologija arba nepatyrimu. Rengėjai tikisi, kad konkursas taps tęstiniu, ir laukia originalių, meniškų, technologiškai įdomių darbų.

Organizatoriai kviečia konkursui „Žalios virtualybės ’12“ teikti darbus, kurie gali priklausyti šioms kategorijoms: skaitmeninė meninė fotografija ir fotomanipuliacijos, 3D modeliai, kompiuterinė animacija, videofilmas, interaktyvios aplinkos, garso menas. Konkursą rengia VDU Informatikos fakultetas, Šiuolaikinių menų ir Viešosios komunikacijos katedros bei festivalis „Centras12“, kuris vyks balandžio 2–15 dienomis Kaune.

Darbų vertinimo komisijoje – VDU Informatikos fakulteto multimedijos laboratorijos vadovas Egidijus Vaškevičius, VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas Rimantas Plungė, animatorius, kino kūrėjas Vladislav Berežok, Emanuelis Ryklys (www.rutrut.lt), Darius Petreikis (www.mamaika.lt), Gintas Kraptavičius (gintask.dar.lt), Gediminas Navikas (vjscult.wordpress.com).

Dalyviai kviečiami registruotis konkursui „Žalios virtualybės ’12“ iki kovo 15 d. Registracijos formą galima rasti čia.

Laureatai bus apdovanoti multimedijos meno ir muzikos festivalio „Centras12“ metu Kaune balandžio 13 dieną.

Daugiau informacijos galima rasti čia.

Renginio plakatas