Studentai karjerą planavo „VDU Karjeros dienose 2011“

2919

Balandžio 12–14 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko „VDU Karjeros dienos 2011“. Renginys kvietė į susitikimus su darbdaviais, pokalbius su sėkmingai karjerą planuojančiais VDU absolventais, paskaitas ir seminarus.

„Universitete rengti Karjeros dienas yra aktualu, nes šio renginio metu studentai turi galimybę sudalyvauti įvairiose tikslinėse paskaitose, seminaruose, forumuose, diskusijose, kurie skirti aptarti karjeros perspektyvas, ugdyti ar tobulinti savęs pristatymo darbdaviui gebėjimus, įgyti žinių, svarbių asmeninės karjeros planavimui“, – apie renginio svarbą pasakojo „VDU Karjeros dienas 2011“ organizuojančio VDU Karjeros ir kompetencijų centro vadovė dr. Eglė Stasiūnaitienė.

Susirinkusiesiems į „VDU Karjeros dienas 2011“  VDU studijų prorektorius doc. Kęstutis Šidlauskas teigė, kad kalbėti apie būsimą karjerą, darbą – būtina. „Universitetams yra tekusi didelė garbė ir misija paruošti žmones tolimesniam gyvenimui. Studijų ir mokslo vienovės principas kuria studijuojančiųjų būsimąją karjerą, tačiau paruoštų receptų pateikti neįmanoma. Greta savo studijų programos studentams visą studijų laikotarpį derėtų skirti pakankamai daug laiko savo būsimiems darbams“, – tvirtino doc. K. Šidlauskas.

Anot Studijų prorektoriaus, pasaulyje vyrauja tendencija, jog didžioji dalis universitetų absolventų dirba darbą, kuris nėra tiesiogiai susijęs su pagrindiniu išsilavinimu. „Universitetas leidžia žmogui tampti visapusišku – kintant gyvenimo sąlygoms, atsirandant iššūkiams, jis suranda vietą ir yra naudingas visuomenei. Pati didžiausia universitetinio išsilavinimo stiprybė – ne siauros srities specialisto, bet visapusiškos asmenybės ugdymas“, – apie universitetinio išsilavinimo privalumus pasakojo VDU studijų prorektorius.

„VDU Karjeros dienose 2011“ studentams buvo siūloma dalyvauti paskaitose apie šiuolaikinės karjeros sampratą, seminaruose analizuoti, kaip pasirengti pokalbiui su darbdaviu, kaip parengti kokybišką profesinės veiklos portfelį, parašyti savo motyvacinį laišką ir CV. Renginyje Lietuvos Švietimo mainų paramos fondo darbuotojai pristatė Europos Komisijos ir LR Vyriausybės finansuojamas švietimo programas, kuriose gali dalyvauti studentai.

VDU Karjeros dienose dalyvavo aktyvūs studentai, moksleiviai, dėstytojai, kuriems aktualu įsigilinti į šiuolaikinės karjeros sampratą, sužinoti apie karjeros planavimą studijų metu, praktikos bei karjeros galimybes įvairiose Lietuvos įmonėse ir organizacijose. Universitete lankėsi įvairių įmonių ir organizacijų darbuotojai – UAB „Nordext“, AIESEC,  UAB „Omnitel“,  AB „DnB NORD“ bankas, Danske Banko A/S Lietuvos filialas, UAB „D-Link Baltija“, UAB „Festo“, Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, UAB „Senukų prekybos centras“, Valstybinis Kauno lėlių teatras, Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjunga, UAB „Skaitmeninis amžius – Copy1“. Studentai turėjo galimybę susipažinti su mugėje dalyvaujančių įmonių veikla, su galimais darbdaviais padiskutuoti apie įsidarbinimo ar praktikos galimybes, profesinės karjeros perspektyvas.

Renginyje studentai buvo kviečiami išbandyti jėgas imitaciniame pokalbyje su realiais potencialiais darbdaviais – UAB „Nordext“, AIESEC ir UAB „Omnitel“ atstovais. Pokalbio metu net 10-iai studentų buvo suteikta galimybė prisistatyti, demonstruoti savo žinias ir gebėjimus.

„VDU Karjeros dienose 2011“ buvo akcentuojama nuolatinio domėjimosi, akiračio plėtimo nauda. Įmonių atstovai, pranešėjai, VDU absolventai skatino atnaujinti savo gyvenimo aprašymus ir aktyviai ieškoti savo kelio ir pašaukimo.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą ir Luko Motiejūno (lukas.motiejūnas@fc.vdu.lt).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.