Startuoja festivalis „Primavera en español 2016“

Jau šeštąjį kartą pasitikti pavasarį kviečia didžiausias ispaniškos kultūros festivalis Lietuvoje „Primavera en español“, kuris vyks balandžio 18-28 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU). Šiemet kelionėms po ispanų kalbos pasaulį skirti festivalio renginiai padės ne tik dar geriau pažinti Ispaniją, bet ir Lotynų Amerikos šalis.

„Universitete studijuoja ne vienas kitatautis, kurio namai – ispanakalbė šalis, todėl šiais metais festivalis „Primavera en español 2016“ orientuojasi būtent į ispanakalbį pasaulį ir jo pažinimą. Festivalio metu bus bandoma pristatyti ir pažinti ne tik Ispanijos regionus, bet ir Pietų ar Centrinės Amerikos valstybių kultūrą. Svarbu išgirsti, paragauti ir pamatyti skirtingas kultūras garsinančius dalykus – to siekiame organizuodami jau šeštąjį festivalį“, – mintimis dalijosi VDU „Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubo“ prezidentė Justė Kazbaraitytė.

DSC_9828

Festivalio atidarymo dieną – dviguba šventė

Festivalis prasideda balandžio 18 dieną, kuri simboliškai sutampa su pagrindinio festivalio organizatoriaus – „Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubo“ – penktuoju gimtadieniu. „Primavera en español 2016“ atidarymo šventės dalyviai bus pakviesti prisiminti šios organizacijos veiklą. Atidarymo  metu bus pristatyti  festivalio renginiai, taip pat bus paskelbta fotografijų konkurso „Mano ispaniškasis selfie“ pradžia. Tradiciškai atidarymo šventėje bus apdovanotas vienas VDU studentas, prof. B. Ciplijauskiatės vardinės stipendijos konkurso laimėtojas, kuris vyks į ispanų kalbos tobulinimo kursus Ispanijoje. Festivalio atidarymo šventėje svečiuosis Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotojas Carlos David Lucini Baquerizo ir VDU bendruomenės nariai.

Ispanų ir Lotynų Amerikos kultūras pristatys užsienio svečiai

„Primavera en español 2016“ festivalio metu dalyvius džiugins kviestiniai svečiai: Jordana González Cruz iš Kosta Rikos, María José de Urraza iš Argentinos, Aleksas Eugenijus Kulvietis iš Kolumbijos, Daniel Mendoza iš Meksikos bei José Ramón Díaz Ordaz iš Ispanijos. Autentiški pasakojimai festivalio dalyvius nukels į tolimiausias Lotynų Amerikos šalis bei atskleis dar negirdėtus faktus ir istorijas. Sukauptas žinias ispanakalbių šalių mylėtojai galės pasitikrinti smagiame protų mūšyje.

Nors daug dėmesio šiemet skiriama Lotynų Amerikos šalims, nuošalyje neliks ir Ispanijos kultūra. Gurmanai bus kviečiami paragauti ispaniškų užkandžių – „tapas“ ir daugiau sužinoti apie Ispanijos gastronomijos tradicijas, kurias pristatys Lietuvoje gyvenanti ir savo šalies kultūrą puoselėjanti, VDU Užsienio kalbų instituto ispanų kalbos dėstytoja Rocío Cortés Gañán.

„VDU Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas“ su didžiuliu malonumu nori pranešti apie šešto didžiausio Lietuvoje ispaniško festivalio „Primavera en español 2016“ pradžią. Per dešimt dienų dalyviams pasiūlysime skirtingų ir įdomių renginių, kur jie ne tik pasikraus gerų emocijų, bet ir išmoks daugiau apie ispanų kalbą bei ispanakalbių valstybių kultūrines tradicijas“ – festivalį pristato VDU ispanų kalbos dėstytoja Rocío Cortés Gañán.

DSC_9901

Pamokų ir paskaitų gausa

„Primavera en español 2016“ išsiskirs moksleivių gausa   VDU Rasos ir Kauno Maironio universitetinės bei Varpo gimnazijų moksleiviai turės išskirtinę galimybę pažinti ispanakalbes šalis ir kultūras. Moksleiviams VDU ispanų kalbos dėstytojų ir studentų pamokų metu.

Šiemet visame pasaulyje minimos 400-osios Migelio de Servanteso mirties metinės. Drauge su literatūros gerbėjais savo žiniomis apie Migelio de Servanteso asmenybę ir kūrybą dalinsis VDU ispanų kalbos dėstytojas Bronius Dovydaitis. Žymiausiam Ispanijos rašytojui skirtame renginyje vyks kūrybos skaitymai bei literatūrinės diskusijos.

Anot „Šių metų festivalis pakvies dalyvius pakeliauti po daugelį ispanakalbių šalių, susipažinti su  ispanų kultūros atstovais, gyvenančiais Lietuvoje. Niekur kitur šalyje vienu metu nėra suteikiama tiek daug žinių apie ispanų kalbą ir jos vienijančių šalių kultūrą“.

DSC_9946

„Primavera en español 2016“ sutampa su universiteto organizuojamomis V.Šekspyro ir M. Servanteso kūrybos dienomis Kauno mieste. Prie Renesanso amžininkams skirtų renginių mieste prisidės ir „Primavera en español 2016“  festivalio organizatoriai. Žymiausiose Kauno vietose bus skaitomos V. Šekspyro ir M. de Servanteso kūrybos ištraukos ispanų, anglų, italų, prancūzų ir lietuvių kalbomis.

2016 m. balandžio 28 dieną, skambant gyvai atliekamoms ispaniškoms dainoms, „Primavera en español 2016“ festivalis atsisveikins iki kitų metų. Uždarymo fiestoje bus apdovanoti fotografijos konkurso nugalėtojai, išdalytos padėkos festivalio organizatoriams, rėmėjams ir draugams.

Ispaniško kultūros festivalį „Primavera en español“ nuo 2011 m. organizuoja „Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas“ bei VDU Užsienio kalbų institutas (UKI), bendradarbiaudami su Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje.

primavera2016progm_22