Sostinėje duris atvers VDU atstovybė

1469

Kovo 17 d. Vytauto Didžiojo universiteto Taryba pritarė atstovybės Vilniuje steigimui. VDU atstovybė sostinėje bus įkurta VDU mecenatės Francoise Puzyna-Mockūnas dovanotame bute.

Beveik 130 kv. m. ploto butą Žygimantų g. 5A-6 žymaus išeivijos veikėjo Liūto Mockūno našlė Francoise Puzyna-Mockūnas dovanojo neatlygintinai, turtą perduodama Vytauto Didžiojo universitetui su sąlyga, kad jis bus naudojamas akademinių veiklų, tokių kaip mokslinės konferencijos, seminarai, konsultacijos, projektai, administravimui.

„Šią dovaną pirmiausiai vertiname ne kaip materialų turtą, o kaip dvasinę nuostatą ir nesavanaudišką poziciją prisidėti prie universiteto veiklų pripažinimo ir plėtojimo. Tik kilnios širdies Žmogus gali suprasti tokios dovanos idealumą. Kiekvienam, kuris pažįsta ponią Francoise Puzyna-Mockūnas, nekyla abejonių, kad ji yra kilnus ir taurus Žmogus“, – teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka.  Universiteto bendruomenės vardu sakydamas nuoširdų ačiū, rektorius patikino, kad ši dovana tik paskatina mus visus savo kasdieniuose darbuose būti idealistais ir kilniais.

Remiantis Vytauto Didžiojo universiteto statuto 17-uoju straipsniu, universitetas perduotą turtą, kurio rinkos vertė – daugiau kaip milijonas litų, valdys, naudos ir juo disponuos tik VDU Tarybos nustatyta tvarka.

Sutartį pasirašiusio VDU atstovo rektoriaus prof. Zigmo Lydekos teigimu, jam suteikti visi reikalingi įgaliojimai neprieštarauja imperatyvioms LR įstatymų normoms, juridinio asmens steigimo dokumentams, protingumo ir sąžiningumo principams, kad priimti visi būtini sprendimai, gauti leidimai ir sutikimai, reikalingi sutarties pasirašymui.

2010 m. rugsėjo pabaigoje Vytauto Didžiojo universitetas ir Francoise Puzyna-Mockūnas pasirašė Liūto ir Francoise Mockūnų vardo stipendijų skyrimo nuostatus. Nuostatuose skelbiama, kad nuo jų pasirašymo momento kiekvienais metais rugsėjo 30 d. – per lietuvių išeivijos žurnalisto, literatūros tyrinėtojo, kultūrologo, „Santaros-Šviesos“ federacijos nario, ilgamečio „Akiračių“ redaktoriaus Liūto Mockūno gimtadienį – VDU studentams ir tyrėjams bus skelbiamas konkursas vykti stažuotis į JAV. 2011 m. sausį į JAV Lituanistikos tyrimo ir studijų centrą Čikagoje pagal šių vardinių stipendijų programą išvyko konkursą laimėję keturi VDU studentai ir dėstytojas.

Daugiau informacijos:
VDU Viešųjų ryšių prorektorė
Prof. Auksė Balčytienė
Tel. 8 698 15 606

***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt:.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.