Sokrato dialogų pristatyme: ką reiškia būti politiku?

776

Kovo 13 d., 17 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, 106 aud.) vyks naujai pasirodžiusių Platono dialogų „Charmidas“ ir „Alkibijadas“ pristatymas.

„Charmidas“ yra Platono dialogas, kuriame Sokratas kalbina jauną ir populiarų vaikiną – Charmidą – apie tai, ką reiškia būti santūriam? Sokrato ir Charmido diskusija paliečia daug svarbių su santūrumu susijusių klausimų, kurie aktualūs ir šiandien: kas yra susilaikymas, padorumas, santūrumas? Ar būti santūriam – reiškia būti lėtam, o gal kaip tik atvirkščiai?

Antikoje „Alkibijadas“ buvo laikomas geriausiu įvadu į Platono filosofiją. Tai dialogas, kuriame Sokratas aiškinasi kaip išugdyti tikrą politiką. Jo pašnekovas, jaunasis Atėnų elito atstovas Alkibijadas, nors, atrodytų, ir turėtų būti idealus tokio pokalbio partneris, kaip kad dažnai nutinka Platono Sokratui, toks toli gražu nėra. Nepaisant to, Sokrato įžvalgos apie tai, ką reiškia būti politiku, koks jo vaidmuo ir kokios atsakomybės, ataidi iki mūsų laikų netikėtai aktualiai. Įvadą parašė ir vertė Vilius Bartninkas, komentarus parengė Vytautas Ališauskas.

Pristatyme dalyvaus prof. Dalius Jonkus (VDU), prof. Gintautas Mažeikis (VDU), Florita Gudeikaitė (AGORA), Tomas Šinkūnas („Jonas ir Jokūbas“ leidykla).

Renginį organizuoja leidykla „Jonas ir Jokūbas“ ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakkulteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.