Sočio projektas – menas ar žurnalistika?

Sausio 15 d., penktadienį, 15 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, Kaunas) vyks olandų kūrėjų tandemo – fotografo Robo Hornstra ir publicisto Arnold van Bruggen – paskaita „Sočio projektas – menas ar žurnalistika?“.

Šių dviejų autorių projektas „The Sochi Project“ yra laikomas chrestomatiniu lėtosios fotožurnalistikos pavyzdžiu – jo medžiaga apie pasiruošimo Žiemos olimpinėms žaidynėms laikmečio pasikeitimus ir įtampas šiaurės Kaukazo regione rodoma parodų pavidalu ir leidžiama teminėse knygose.

Kiek vėliau, 17 val., fotomeno festivalis „Kaunas Photo“ kviečia į Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galeriją (Nepriklausomybės a. 12), kur vyks olandų fotografo Rob Hornstra ir publicisto Arnold van Bruggen „lėtojo žurnalizmo“ chrestomatinės parodos „Sočio projektas: Kaukazo karo ir turizmo atlasas“ atidarymas.

Ši paroda – penkerius metus trukusio darbo ir daugybės kelionių į Kaukazą rezultatas: fotografijos, žemėlapiai ir aiškinamieji tekstai atskleidžia Rusijos miesto Sočio ir jo apylinkių istoriją bei drastiškas transformacijas ruošiantis 2014 m. Žiemos olimpinėms žaidynėms. Paroda, aplankiusi dešimtis galerijų ir muziejų – nuo Niujorko iki Delio – kiekvienoje meno erdvėje pateikiama kitaip. Kaune ji veiks iki vasario 21 d.