Socialinių mokslų fakultetas švenčia 25-metį

2873

VDU Socialinių mokslų fakultetas, šiemet minėdamas 25-erius gyvavimo metus, kviečia pažvelgti į socialinius mokslus iš arti. Fakulteto katedros iki pat vasaros kas mėnesį universiteto bendruomenei ir plačiajai visuomenei dovanos renginius.

„Ketvirčio amžiaus jubiliejų minintis Socialinių mokslų fakultetas sukaupė daug patirties ir jau yra suformavęs savo tapatybę. Tai atviras naujovėms, bendruomeniškas, nuolat besivystantis akademinis padalinys, kuriame svarbiausia yra motyvuoti, kompetentingi dėstytojai ir smalsūs, aktyvūs studentai“, – kalbėjo fakulteto dekanas prof. Algis Krupavičius.

Dekano žodžius papildė prodekanė doc. dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė. „Kiekviena VDU socialinių mokslų kryptis jubiliejaus renginiuose dalijasi savo naujausiomis idėjomis, tyrimų rezultatais, kviečia susitikti ir diskutuoti jautriomis bei pačiomis aktualiausiomis visuomenėje temomis“. Prodekanė pabrėžia, kad renginiai skirti visai bendruomenei: studentams, buvusiems ir esamiems dėstytojams, socialiniams partneriams. Į renginius kviečiami ir praktikai-mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai, sociologai bei šių sričių politikai.

Socialinių mokslų fakulteto katedros pavasario semestro metu organizuoja renginius, kurie skirti 25-ečio minėjimui. Pirmasis renginys, Edukologijos katedros rengta diskusija „Z kartos lyderystė: ar mes ją suprantame?“, vyko vasario 25 dieną. Antrasis renginys – Tarptautinei socialinio darbo dienai skirtas forumas  „Visuomenė klesti, kai gerbiamas visų žmonių orumas ir teisės“. Jį kovo 15 dieną suorganizavo VDU Socialinio darbo katedra.

Apie sociologijos ir antropologijos tyrimus

Balandžio 22 dieną vyks II-oji nacionalinė jaunųjų sociologų ir antropologų konferencija „Aktualūs sociologijos ir antropologijos tyrimai: problemos ir kontekstai“, kurią organizuoja Sociologijos katedra. Kartu su konferencijoje dalyvaujančiais studentais, savo įžvalgomis dalinsis ir kviestiniai  pranešėjai: istorikas, VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius, filosofas, VDU profesorius Leonidas Donskis, VDU Sociologijos katedros profesorius Vylius Leonavičius ir sociologas, VDU Socialinių tyrimų centro vadovas prof. Artūras Tereškinas.

Apie psichologijos svarbą žmogui ir visuomenei

Gegužės 6-7 dienomis Bendrosios ir Teorinės psichologijos katedros kartu su Lietuvos psichologų sąjunga organizuoja Lietuvos psichologų kongresą. Šiemet bus gvildenamos temos apie psichologijos svarbą visuomenei: „Psichologija: mokslu grindžiama praktika žmogui ir visuomenei“. Didžiausiame kasmetiniame psichologų renginyje bus aptartos šių dienų psichologijos mokslo aktualijos, perspektyvos psichologijos tyrimų erdvėje bei moksliniais įrodymais grįsta praktika psichologo veikloje. Renginyje savo įžvalgomis dalinsis, mokslinius tyrimus bei sėkmingos praktinės veiklos pavyzdžius pristatys ne tik žymūs Lietuvos psichologai, bet ir kviestiniai svečiai iš užsienio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus