Socialinio darbo prof. K. Tyson McCrea (JAV) paskaita

5084


Birželio 18 d. universitete vyko išskirtinė Čikagos Loyolos universiteto socialinio darbo profesorės Katherine Tyson McCrea vieša paskaita „Pasirinkę atjautą ir bendrystę: kaip mes mokėmės iš rizikos grupėje esančio afroamerikiečių jaunimo teikti pagalbą orientuojantis į Gėrį“, kurioje amerikiečių mokslininkė pasakojo apie jos parengtą apmokymų programą JAV.

Profesorės teigimu, kone kiekvienoje pasaulio šalyje susiformuoja tam tikri rizikos grupėje esančio jaunimo, dažniausiai priklausančio kultūrinėms mažumoms, subkultūriniai dariniai. „Jauni žmonės kenčia ne tik dėl skurdo, diskriminacijos ir nepalankių švietimo sąlygų, bet ir dėl kompleksinės traumos simptomų, nes jie užaugo šiuos simptomus sukėlusioje aplinkoje. Nors ir nenorima palikti šių jaunų žmonių likimo valiai, vis dėl to daugybinės jų problemos gali pasirodyti neįveikiamos – ypač todėl, kad šių jaunų žmonių ir jų šeimų bendradarbiavimas su tradicinėmis socialinėmis paslaugomis užsimezga nelengvai“, – sakė Lojolos universiteto mokslininkė.

Viešoje paskaitoje prof. dr. K. Tyson McCrea pristatė jau šešerius metus JAV veikiančią konsultavimo ir jaunimo lyderystės plėtotės programą, pagrįstą dalyvaujančio veiklos tyrimo metodologija. Projekte buvo suteikta pagalba daugiau nei 400 jaunų žmonių ir apmokyti 36 socialiniai darbuotojai: taip organizatoriams pavyko pasiekti 99 proc. vaikų ir jaunų žmonių įsitraukimą į konsultavimo ir lyderystės plėtojimo neformalaus ugdymo programą.

Renginyje viešnia apibūdino metodus, kurie buvo panaudoti teikiant šią paslaugą, pristatė rezultatus, gautus plačiau ištyrus kompleksinės traumos simptomus turinčio jaunimo atjautą ir bendrystę. „Tai leis geriau atpažinti socialinių paslaugų prigimtį ir tai, ko mes patys galime išmokti iš jaunų žmonių. Autentiškas ir intensyvus rūpinimasis suteikia pagrįstos vilties; šiame projekte jauni žmonės pasako mums, kaip tai veikia“, – pasakojo profesorė.

Vytauto Didžiojo universitete K. Tyson McCrea vaizdo konferencijų būdu skaito socialinio darbo magistrantūros programos kursus „Veiklos tyrimas siekiant socialinio teisingumo globaliame kontekste“ ir „Sociokultūrinių problemų tarpkultūrinis kontekstas“.

Apie prof. dr. Katherine Tyson McCrea

1988 m. Čikagos universitete apsigynė daktaro disertaciją apie vaikystės hiperaktyvumo mokslinių paaiškinimų istoriją. Nuo 1989 m. dirba Lojolos universiteto (Čikaga) Socialinio darbo mokykloje (nuo 2001 m. – profesore). Nuo 2005 m. vadovauja projektui, skirtam mažas pajamas gaunančių Bronzevillio bendruomenės narių apsisprendimo teisės skatinimui. Ji koordinuoja „Stand Up! Help Out!“ jaunimo programas, kurias finansuoja „After School Matters“, taip pat partnerystės veiklas su socialinių paslaugų agentūromis ir t. t. Nuo 2002 m. įkūrė tarpdisciplininį, tarptautinį mokslinį žurnalą „Illinois Child Welfare“, kuriame ji dirba vyr. redaktore. 2005 m. apdovanota „Fulbright“ vasaros premija vyresniesiems specialistams, jai taip pat suteikta stipendija bendradarbiavimui dėstant ir užsiimant moksline veikla Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.