Skelbiamas meno momento miestui sukūrimo konkursas

VDU Menų centras ir Meno namai „Art House” kviečia sukurti (pateikti jau turimą) medijų meno kūrinį arba kompiuterinį žaidimą, skirtą Laisvės alėjos atkarpai „nuo Fontano iki Soboro”.

Turbūt ne vienas pastebėjote pastaruoju metu atgijusį Kauno senamiestį, kadaise „negyva” vadintos centrinė Kauno miesto gatvės laipsnišką kitimą – joje vis dažniau sutinkami įvairūs meniniai ir socialiniai vyksmai.

Kviečiame prisidėti prie Laisvės alėjos tolimesnio „prikėlimo“ plano. Mes šią dalį dažnai atpažįstame kaip buvusios „Pasakos” kavinės ir „Romuvos“ kino teatro teritoriją. Na, neslėpsime, dar kaip batų, kioskų ir „dolerinių” parduotuvių zoną”. Padėk nugalėti arba „pergaminti“ stereotipus – sukurk savo kartos ženklą.

Laiką leidi montuodamas medijų meno darbus (formatas ir vaizdo-garso fiksavimo priemonės pobūdis neribojamos), flash‘inius (ar kitokius) žaidimus – talpini juos „Youtub‘e“, „Facebook‘e“ ar asmeniniame blog‘e? Pasidalink savo meninėmis refleksijomis su kitais ir dalyvauk konkurse. Darbus vertins komisija, kurios sudėtyje – VDU Šiuolaikinių menų katedros dėstytojai – profesionalūs šios srities menininkai ir praktikai.

Kas gali dalyvauti?

Visų specialybių/interesų studentai. Nereikia bijoti, net jei esi  neprofesionalus menininkas – bus vertinamas gebėjimas pastebėti, matyti, reflektuoti, pritaikyti ir nustebinti.

Ką reikia atlikti?

1.Sukurti naują ar atsiųsti jau turimą kūrinį (video ar kitokių audiovizualinių darbų formatas ir trukmė neribojama) ar žaidimą.
2. Darbus galima pristatyti  iki 2011-12-01 (nedidelės apimties kūrinius siųsti el. paštu s.kasparaite@mf.vdu.lt, likusius (skaitmeninėje laikmenoje) pristatyti į 103 kab. (Laisvės al. 53 – Menų galerija „101“).
3. Nurodyti darbo pavadinimą, vardą, pavardę, fakultetą, studijuojamą specialybę, kursą, el. pašto adresą, telefoną (nebūtina).

Kokie kūriniai laukiami?

1. Visi, kuriuose yra panaudoti vizualiniai, garso ir kitokie Laisvės alėjos atkarpos „Nuo Fontano iki Soboro“ fragmentai.
2. Visi, skirti eksponuoti, rodyti šioje erdvėje – keisti, formuoti jos įvaizdį.

Kokia „pagalba“ teikiama?

Turi idėją, tačiau stinga  vaizdo/garso fiksavimo priemonių, patalpų, kuriose galėtum filmuoti? Trumpai aprašyk sumanymą – atsiųsk el. paštu s.kasparaite@mf.vdu.lt – originalios idėjos autoriui padėsime ją realizuoti praktikoje.

Kokia kūrinio sklaida?

1. Geriausi kūriniai bus talpinami šiuo metu kuriamoje Menų centro ir Meno namų „Art House“ svetainėse.
2. Eksponuojami VDU ir Meno namuose „Art House“.

Koks laukia „atpildas“?

Be viešos kūrinio sklaidos, nugalėtojo laukia dovana,  susijusi su konkurso užduotimi. Geriausių darbų autoriai bus paskelbti pirmosiomis 2012-ųjų metų savaitėmis – apie laimėjimą bus pranešta el. paštu asmeniškai ir VDU Naujienose.

Konkurso rengėjai įsipareigoja viešai eksponuodami, ar talpindami kūrinį el. erdvėje nurodyti autoriaus vardą ir pavardę, neperdirbti kūrinio be autoriaus sutikimo.

Beje, visų specialybių studentai, kuriems yra gera pažinti savo miestą – ne tik skaityti apie praeitį, bet ir stebėti, analizuoti šiandieninius procesus, norisi  dalyvauti kuriant ateities planus, dalintis idėjomis ir asmenine patirtimi – jau šiandien kviečiami susipažinti ir bendrauti. Naujai veiklai prašome registruotis el. paštu s.kasparaite@mf.vdu.lt (nurodykite savo vardą, pavardę, universitetą, fakultetą, studijuojamą specialybę, kursą, telefoną (nebūtina)) –  apie pirmojo susitikimo datą, laiką ir vietą bus pranešta el. paštu asmeniškai bei VDU Naujienose. Vienas net ir mieste ne karys, tad bendrauti pradėsime kuomet komandoje atsiras bent 10 bendraminčių.