Skelbiamas konkursas dėl paramos užsienio lietuviams

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad 2019 m. rugpjūčio 26 d. pradedamas valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose konkursas.

Užsienio lietuviams gali būti skiriama dviejų rūšių parama: stipendija ir / ar socialinė išmoka.

• Stipendijos mėnesinis dydis 123,50 Eur
  • Socialinė išmoka – tai vienkartinė išmoka, skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį (nuo 203 Eur iki 319 Eur).

Parama skiriama studentams, studijuojantiems kalbas tų šalių, iš kurių jie atvyko. Užsienio lietuviai, studijuojantys Lietuvos aukštosiose mokyklose ir norintys gauti valstybės paramą 2019 m. rudens semestre, nuo rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. privalo:

• užsiregistruoti Valstybinio studijų fondo interneto tinklapyje ir elektroniniu būdu užpildyti nustatytos formos paraišką. Paraiškos formai gauti yra teikiamos elektroniniu būdu fondo interneto tinklapyje autorizuojantis per elektroninę bankininkystę arba elektroninio parašo sistemas;
  • studentas, kuris dėl paramos kreipiasi pirmą kartą, iki paraiškų teikimo termino pabaigos privalo pateikti užsienio lietuvių statusą patvirtinančius dokumentus arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas. Pretenduojantys į paramą asmenys turi pateikti: lietuvio kilmę patvirtinantį dokumentą arba pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenęs užsienyje, o atvykę į Lietuvą pradėjo mokytis ne žemesnėje nei 8 klasė;
  • studentas, norintis gauti socialinę išmoką, paraiškoje turi pažymėti socialinį kriterijų, pagal kurį pretenduoja gauti socialinę išmoką, ir iki paraiškų teikimo termino pabaigos privalo pateikti Valstybiniam studijų fondui socialinę padėti patvirtinančius dokumentus.

Užsienio lietuvio statusą ir socialinę padėtį patvirtinančius dokumentus studentas turi išsiųsti registruotu paštu arba atnešti į Valstybinį studijų fondą.

Daugiau informacijos apie Paramos teikimo sąlygas ir tvarka teikiama telefonu (8 5) 2639158 bei Valstybinio studijų fondo interneto tinklapyje www.vsf.lrv.lt