Simpoziume – mokslo premijos pasaulio lietuviams mokslininkams

199

Šiandien Kaune, Vytauto Didžiojo universitete prasideda XVI Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas. Renginyje siekiama sujungti skirtingas pasaulio lietuvių kartas, skatinti ryšius tarp jaunųjų mokslininkų ar kūrėjų ir kitų kartų diasporos atstovų. Simpoziumo metu, lapkričio 15 d., bus įteiktos ir mokslo premijos užsienio lietuviams mokslininkams.

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau vienuoliktą kartą skiria penkias premijas užsienio lietuviams: prof. Giedriui Subačiui, prof. Linai Basel-Salmon, Daliai Staponkutei, prof. Ryčiui Prekeriui ir dr. Sandrai Petraškaitei-Pabst.

Prof. Giedrius Subačius yra filologas, sociolingvistas, Ilinojaus universiteto (Čikaga, JAV) profesorius, daugiau nei 20 metų dėstantis jo Lituanistikos studijų katedroje. Mokslininkas tyrinėja senuosius Lietuvos raštus, istorinę sociolingvistiką, tekstologiją, Europos bendrinių kalbų istoriją.

Prof. Lina Basel-Salmon yra pediatrijos ir genetikos specialistė, vadovaujanti didžiausiai Izraelio genetinių tyrimų įstaigai – Rafaelio Rekanati genetikos institutui. Ji vykdo plataus spektro genetikos tyrimus, apimančius naujų ligų identifikavimą, Izraelio gyventojų profilaktinius genetinius patikrinimus ir dirbtinio intelekto naudojimą genominio varianto intepretavime.

Dalia Staponkutė yra prozininkė, vertėja, daug metų dėsčiusi Kipro valstybiniame universitete, šiuo metu dėstanti literatūros vertimą Atėnų valstybiniame Kapodistrijo universitete Graikijoje. Ji ženkliai prisidėjo prie žinomo JAV filosofo Alphonso Lingis sugrąžinimo Lietuvai. Jos trečioji knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja („Apostrofa“) buvo išrinkta „Kūrybiškiausia knyga“ (2015 m.) ir „Metų knyga“ (2016 m.).

Prof. Rytis Prekeris yra Kolorado universiteto (JAV) Ląstelės ir vystymosi biologijos katedros profesorius, pripažintas vienu garsiausių pasaulyje mokslininkų, tyrinėjančių tarpinio kūnelio susiformavimą ir vaidmenį kancerogenezėje. Šiuo metu jis vykdo bendrą vėžio tyrimų projektą su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu.

Dr. Sandra Petraškaitė-Pabst yra lingvistė, germanistė, įsteigusi lituanistinę mokyklėlę Štutgarte (Vokietija), dešimtmetį dirbusi germanistinės lingvistikos dėstytoja Vokietijos universitetuose, savo veikloje palaikanti lietuviškos tapatybės išsaugojimo ir perdavimo užsienyje svarbą, Vokietijos lietuviams pristatanti tyrimus apie daugiakalbystės naudą asmenybės raidai.

Daugiau informacijos apie simpoziumą

Simpoziumo programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.