Šįmet VDU – dar daugiau užsienio studentų (FOTO, VIDEO)

2182

Šiais metais VDU studentų gretas papildė kaip niekada gausus užsienio studentų būrys. Universitete studijuos 150 studentų iš 36 pasaulio šalių – svečiai ne tik iš Europos, bet ir, pirmą kartą, iš Afganistano, Australijos, Baltarusijos, Indijos, Kazachstano, Kinijos, Mongolijos, Nigerijos, Pakistano, Venesuelos.

Didžioji dalis užsieniečių į universitetą atvyksta pagal „LLP / Erasmus“ programą. Didžiausiu užsienio studentų skaičiumi gali pasidžiaugti VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas (PMDF), kiek mažiau jų sulaukė Ekonomikos ir vadybos (EVF) bei Socialinių mokslų (SMF) fakultetai.

Užsienio studentus sudomino VDU parengtos naujos bakalauro ir magistrantūros studijų programos. Šiemet mokamas studijas VDU pasirinko 17 užsienio studentų. Didžiausio populiarumo sulaukė PMDF siūlomos naujos programos – tarptautinės politikos ir vystymo studijos (bakalauro) bei diplomatija ir tarptautiniai santykiai (magistrantūros).

Užsienio studentai mielai renkasi atskirus studijų dalykus įvairiuose fakultetuose: šiemet VDU lankysis klausytojai iš Prancūzijos, Vokietijos, Australijos.

Nuolat auga užsienio studentų, atvykstančių pagal VDU dvišalius mainus, skaičius. Šiemet semestro ir metų studijas VDU pasirinko du kartus daugiau studentų nei pernai – universitetą pasirinko 27 studentai iš Baltarusijos, Gruzijos, Japonijos, Kazachstano, Latvijos, Pietų Korėjos, Pakistano, Rusijos, Ukrainos. Vis patrauklesnė ir „Campus Europae“ programa: šiemet jos dėka VDU studijuos 6 studentai iš Ispanijos ir Rusijos. 

Jau keletą metų iš eilės į VDU atvyksta studentai, besidomintys praktika universitete – Tarptautinių ryšių tarnyboje, VDU Kauno Botanikos sode, fakultetuose.

Bendradarbiaudamas su Bolonijos universitetu, VDU vykdo jungtinę magistro laipsnio programą MIREES, kurios dalyviai vis dažniau pasirenka ko gero liberaliausią universitetą Lietuvoje kaip savo programos dalį. Šiemet 7 MIREES studijų programos studentai pateikė paraiškas vieno semestro studijoms VDU.

Kasmet augantis užsienio studentų būrys stebina ir kartu džiugina, kad universitetas tampa vis populiaresnis tarptautinėje erdvėje. Atvykę užsienio studentai, pasakodami savo įspūdžius ir prisimindami patirtį gimtojoje šalyje, labiausiai vertina Vytauto Didžiojo universiteto studijų programas, dėstytojų atsidavimą ir pastangas, glaudų ryšį su akademine bendruomene, galimybę plėsti savo žinias aktyviai dalyvaujant paskaitose, diskusijose ir projektuose, nuolatinę Tarptautinių ryšių tarnybos bei mentorių pagalbą ir organizuojamus renginius, galimybę mokytis daugiakultūrinėje aplinkoje, gražų miestą ir šalį su aktyviomis pramogomis ir, žinoma, vis labiau užsieniečių akį traukiančiu naktiniu gyvenimu. 

„Šis semestras buvo toks puikus, kad jo tiesiog negalima apibendrinti keliais sakiniais. Įgijau daug naujų įgūdžių, atradau Lietuvos grožį, pagerinau kalbų žinias – anglų, lietuvių, rusų… Šie mėnesiai buvo labai svarbūs mano tobulėjimui ir ateičiai. Iš pirmo žvilgsnio, mažas universitetas mažame mažos posovietinės šalies mieste neskamba labai patraukliai, bet šis semestras buvo vienas geriausių mano gyvenime: švietimo kokybė kai kuriais atvejais buvo aukštesnė nei mano gimtajame universitete, o tarptautinės draugystės išliks amžinai”, – sakė VDU lankęsis „LLP / Erasmus“ studentas iš Čekijos. Jam antrino ir kiti svečiai iš užsienio, kurie džiaugėsi VDU bendruomenės pagalba jiems, užmezgė daug naujų pažinčių, pamatė gražiausias Lietuvos vietas ir išmoko gyventi savarankiškai.

Siekiant geresnės užsienio studentų integracijos, Tarptautinių ryšių tarnyba drauge su tarptautine studentų organizacija ESN VMU ir mentoriais užsienio studentams paruošė turiningą įvadinės savaitės programą.

Užsienio studentai buvo kviečiami susipažinti su Artes liberales universiteto erdvėmis, sudalyvauti smagiame orientaciniame žaidime ir taip pažinti jiems naują miestą – Kauną. Humanitarinių mokslų fakultetas ir Užsienio kalbų institutas užsienio studentus supažindino su galimybėmis mokytis lietuvių ir kitų užsienio kalbų. Savo įspūdžiais universitete dalinosi Teisės fakulteto prodekanas prof. Charles Szymanski bei magistrantūros 2 kurso studentė Gabrielle Kempton iš JAV. Apie Lietuvą ir lietuvius užsienio studentams pasakojo prof. Rūstis Kamuntavičius.

Rudens semestro metu užsienio studentai bus kviečiami geriau pažinti Kauną bei aplankyti gražiausias Lietuvos vietas: Kuršių Neriją, Palangą, Kryžių kalną, Druskininkus bei kaimyninę Latviją. Tarptautinių ryšių tarnyba ir ESN VMU kvies universiteto bendruomenę ir svečius turiningai praleisti rudens ketvirtadienio vakarus tarptautinėje aplinkoje ir apsilankyti antrus metus iš eilės organizuojamuose kultūrinių vakarų cikluose „Cultural Nights“, kurių metu VDU užsienio studentai bei svečiai kūrybingai pristatys savo šalių tradicijas, kultūrą, šokius bei žaidimus. „Cultural Nights“ leis dar geriau pažinti jau aplankytas šalis ir atrasti kitas, naujus akiračius atverančias, nepažintas šalis.

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą. Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą kviečiame žiūrėti tarptautiniame VDU „Facebook“ puslapyje „VMU On the Move“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.