Šįmet „Verslumo akademijoje“ – beveik šimtas absolventų

2655

Beveik šešis mėnesius trukusi „Verslumo akademijos“ programa pasiekė finišo tiesiąją. Gegužės 17 dieną VDU Verslo praktikų centro akademijos studentai kartu su „Kaunas 2022“ bendrakūrybinės praktinės mokymų programos „Kauno iššūkis“ 9 – 11 klasių moksleiviais, po intensyviai trukusių darbų ir kruopščiai gvildentų idėjų, savo rankose pagaliau turi baigimo diplomus. Diplomus su universiteto rektoriaus bei programos mokymų vadovų parašais įteikė Verslo praktikų centro direktorius Osvaldas Stripeikis ir „Kauno iššūkis“ programos koordinatorė Vaida Nagė.

Beveik šimtas „Verslumo akademijos“ dalyvių  žengė verslumo kompetencijų tobulinimo keliu, kur susidūrė su realiais įmonių iššūkiais ir, taikydami inovatyvias, visame pasaulyje plačiai taikomas metodikas, ieškojo pateiktų problemų sprendimo būdų.

„Verslo praktikų centras padėjo man ištraukti save iš ramybės, komforto ir nieko neveikimo zonos. Supratau, kad jei labai noriu, galiu padaryti daug daugiau, nei maniau bei dariau iki šiol. Džiaugiuosi jau įgytomis žiniomis ir su nekantrumu laukiu naujų iššūkių bei pamokų. O svarbiausia – negaliu atsidžiaugti čia sutiktais žmonėmis, kurie pamažu tampa antrąja šeima, įkvepia ir neleidžia nustoti džiaugtis kiekviena diena“, – pasakoja „Verslumo akademijos“ dalyvė, VDU Kūrybinių industrijų programos studentė Dovilė Gvergždytė.

Mokymų ciklas prasidėjo nuo praktinio trijų dienų kompetencijų ugdymo modulio – „Entreprenerio akademijos“ – kurios metu studentai dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, komandos formavimo užduotyse, klausėsi žymių žmonių: vestuvių planuotojos Lauros Vagonės, žurnalistės Gabijos Vitkevičiūtės, Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojo Vyganto Laučio, marketingo specialisto Tomo Želionio ir „Rio“ olimpiados dalyvio, maratonininko Remigijaus Kančio, pranešimų, pildė individualius dienoraščius, skatinančius asmeninį tobulėjimą ir, padrąsinti grupių vadovų, įvairias būdais bandė peržengti savo komforto zonos ribas.

Lapkričio mėnesį dalyviai vyko į dviejų dienų grupių formavimo stovyklą Jadagonyse, kurios metu buvo mokomi centro veiklose metodikų, tokių kaip: Lego serious play, Business Model canvas, Value proposition canvas, Method kit, per patirtines technikas mokėsi komandinio darbo principų ir susipažino su konkrečiomis įmonių bei organizacijų parteikiamomis problemomis.

Prasidėjus rudens semestro „Verslumo akademijos“ mokymų ciklui, dalyviai, bendradarbiaudami su „Retromobile“ asociacija, „Vaidilos“ teatru, pramonine įmone „Festo“ bei „Sorbum group“ įmonių grupe, ieškojo alternatyvių sprendimų į probleminius klausimus, tokiu būdu praktiškai įgydami ir svarbiausių verslumo kompetencijų – kūrybiškumo, komandinio darbo, veiklumo, savęs vertinimo, problemų sprendimo ir ryšių mezgimo, ateityje padedančių sėkmingai įsidarbinti. Vykdomos programos metu akademijos studentai kiekvieną savaitę turėjo galimybę išklausyti kompetentingų savo srities specialistų paskaitų. Savo įkvepiančia patirtimi dalijosi knygos „Automobiliu aplink JAV“ rašytoja Ugnė Matekonytė, apie sėkmingo verslo kūrimą pasakojo “Vaidilos teatro” vadovas Gediminas Jankus, Lietuvos telekomunikacijų bendrovės „Telia“ atstovas Ovidijus Martinonis kalbėjo, koks svarbus yra komandinis darbas, apie pardavimo technikų ypatumus papasakojo bendrovės „Topo grupė“ atstovė Laima Alionienė, komunikacijos ir kūrybiškumo temomis paskaitą vedė reklamos agentūros „Cocos“ atstovė Viktorija Aprimaitė, o apie kokybiškų prezentacijų rengimą ir savęs pristatymą naudingų patarimų davė VDU „Metų dėstytojos“ titulu nominuota dėstytoja Agnė Blažienė. Susitikimų su grupių vadovais, koordinatorias bei konsultuojančiais VDU ekspertais: Arvydu Bakanausku, Irena Bakanaskiene, Daiva Citvariene, Jūrate Tutlyte ir „Cocos“ įmonės pardavimų vadovu Andriumi Pilypaičiu metu,  veiklose dalyvaujantys studentų komandos analizavo pateiktus  atvejus, pasitelkdami patyriminėje grupių formavimo stovykloje išmoktas metodikas ir įgūdžius.

Po vasario mėnesį trukusios Asmeninio tobulėjimo iniciatyvos, kurios metu studentai save išbandė įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, savęs pažinimo testuose bei įgyvendino tikslų išsikėlimo ir motyvacijos procesą, akademijos dalyviai pradėjo naują pavasario semestro ciklą. Šį kartą, kartu su „reStart“ renginiu startavo ir VDU Verslo praktikų centro bei „KAUNAS 2022“  bendra kūrybinė „Kauno iššūkio“ ugdymo programa, skirta Kauno miesto ir rajono mokyklų 9–11 klasių moksleiviams. „Kauno iššūkio“ dalyviai, kūrybinėse dirbtuvėse intensyviai dirbo prie jiems skirtų miesto kultūrinių, socialinių bei verslo iššūkių, ieškojo įvairių sprendimų ir naujų idėjų miestui, gvildendami tokias temas kaip jaunimo užimtumas, kultūros projektų plėtra, apleistų vietų išnaudojimas, naujų iniciatyvų skatinimas. Į naujų sprendimų ieškojimą studentai kartu su moksleiviais įsitraukė ir per naujas bendradarbiavimo galimybes kartu su „TOPO“ įmonių grupe, „Šiaulių Banku“, „Volfas Engelman“, „LIDL“, „OHO“, „Telia“ įmonėmis, Kauno miesto muziejumi, organizacija „KJOSAS“ ir projektu „Kaunas Contemporary Capital 2022“. Galiausiai, programos mentorių ir koordinatorių kuruojamos studentų bei moksleivių grupės savo strateginius rezultatus pristatė iššūkius pateikusioms organizacijoms ir gegužės 17 dieną VDU Didžiojoje Auloje atsiėmė „Verslumo akademijos“ bei „Kauno iššūkio“ mokymų programų baigimo diplomus.

„Verslo praktikų centras – tai ta vieta, į kurią linkėčiau patekti visiems norintiems įgyti motyvacijos, naujų, gyvenime praverčiančių žinių. Tiesa, ši veikla reikalauja laiko, tačiau akimirkos, praleistos tarp puikių  žmonių, kurie žvelgia į pasaulį su idėja kažką kurti, tobulint yra neapsakoma. Tokiam laikui neprilygsta joks materialus dalykas, nes visa tai tave ugdo kaip stiprią asmenybę. Be to, čia gali susipažinti su naujais žmonėmis, kurie galbūt kažkada padės įgyvendinti tavo lūkesčius ar priims į darbą, todėl, jeigu nori veikti ir padidinti savo galimybių, žinių bagaža, junkis čia, nes VPC laukia, kada galės tau parodyti kitokį pasaulį“, –  mintimis apie „Verslumo akademiją“ dalijasi  VDU studentė Monika Venslovaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.