loader image

Šiandien VDU – Kazio Almeno atsiminimų knygos pristatymas

486

Sausio 14 d. (pirmadienį) 17 val. vyks rašytojo Kazio Almeno atsiminimų knygos „Anuomet“ pristatymas. Dalyvaus prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Dalia Kuizinienė, Žygimantas Menčenkovas. Renginys vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje muziejuje (S. Daukanto g. 25, III aukštas).

Kazio Almeno knyga „Anuomet“ nukelia  į gana tolimą praeitį: vaikystės atsiminimų fragmentai šeimai gyvenant Kaune, tėvo su dviem mažais sūnumis pasitraukimas iš Lietuvos ir gyvenimas pereinamosiose Vokietijos DP, nelengvas įsikūrimas Amerikoje bei studijų metai Nebraskos universitete.

Atsigręžiant į daugybę per pastaruosius dešimtmečius leistų knygų, matomas šios knygos „kitoniškumas“, memuarų  tradicijos suformuoto kanono neatitikimas. Kazio Almeno atsiminimų knygoje ryški kelių pasakojimo manierų,  kelių pasakojimo būdų bei perspektyvų sandūra. Beveik visose pasakojimo dalyse atsiranda pasakojimo distancija, pasakojimo fokusuotė, kuri sujungia fragmentiškus vaikystės ir jaunystės prisiminimus su brandžios gyvenimo patirties kupinu tų pačių įvykių vertinimu. Praeities įvykis yra  vertinamas iš laiko distancijos, iš intelektualaus žinojimo konteksto, keičiant požiūrį, žvelgiant į patirtus įvykius, juos papildant  jau susiformavusia kultūros ir istorijos samprata.

Atsiminimai parašyti lengvu, ironija ir humoru prisodrintu stiliumi. Autorius nevengia išplėstų pasakojimų apie vieną ar kitą jo vaikystės ar jaunystės įvykį, sutiktus asmenis. Autorius moka išlaikyti siužetinę intrigą, kuri „prikausto“ prie teksto  šių atsiminimų skaitytoją, įtraukia jį į praeities įvykių svarstymą.

Kazys Almenas (1935 – 2017) VDU atkuriamojo senato narys universiteto Garbės daktaras,  aktyvus Santaros Šviesos  organizacijos narys. Tai ne tik rašytojas, bet ir fizikas, branduolinės energetikos specialistas, universitete  vadovavo doktorantams, organizavo vadovėlių aukštosioms mokykloms leidybą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.