Šiandien pristatoma paroda 1949 m. LLKS Deklaracijos signatarams

Šiandien, vasario 14 d., 16 val., Vytauto Didžiojo universitete (K. Donelaičio g. 52, II a. fojė) įvyks parodos „1949 m. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos signatarams atminti“ atidarymas.

Ši Kauno Tremties ir rezistencijos muziejaus parengta paroda nukelia į 1949 m. vasario 16 d., kuomet visos Lietuvos partizanų vadų suvažiavime buvo priimta Deklaracija, savo politinėje programoje skelbusi, jog LLKS Taryba okupuotoje Lietuvoje yra aukščiausias tautos politinis organas, o suvereni Lietuvos valdžia priklauso tautai. LLKS Taryba įsipareigojo ne tik vadovauti išlaisvinimo kovai, bet ir atgavus nepriklausomybę iki laisvų demokratinių Seimo rinkimų suformuoti laikinus valdymo organus – Tautos tarybą ir Laikinąją vyriausybę.

Parodos, skirtos Deklaracijos signatarams, pristatyme istorikas Darius Juodis pristatys pačią parodą, supažindins su Deklaracijos reikšme ir partizanų vadų – jos signatarų – biografijomis. To meto partizanų uniformas demonstruos rekonstruktorių klubas „Aistis“. Karines-istorines dainas atliks VDU folkloro ansamblis „Linago“.

Paroda „1949 m. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos signatarams atminti“ VDU pasiekė vasario mėnesį.

Parodos plakatas.