Kultūros sektoriui – nauji iššūkiai

1462

Lapkričio 29 d., penktadienį, VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53) vyko viešas seminaras „Kultūros komunikacijos praktikos, kompetencijos, inovacijos”, skirtas kultūros darbuotojams.

Seminaro metu buvo pristatyti VDU mokslininkų vykdomo projekto „Kultūros institucijų komunikacinių kompetencijų plėtra žinių ir kūrybos visuomenės kontekste” rezultatai. Seminare dalyvavo Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir kitų Lietuvos miestų kultūros sektoriaus atstovai. Pranešimus skaitė VDU mokslininkai, kultūros ir kūrybinių industrijų bei komunikacijos ekspertai.

Kaip teigia seminaro organizatorė ir projekto mokslinė vadovė doc. dr. Kristina Juraitė,  komunikacija ir medijos šiandien yra tapę vienomis svarbiausių priemonių tikrovės reprezentacijai, o medijuota komunikacija neabejotinai veikia mūsų kasdieninę ir profesinę veiklą, mūsų tapatybes, bendravimą.

„Tokios svarbios visuomenės institucijos, kaip politika, mokslas, religija, taip pat ir kultūra, praranda savo autonomiją ir tampa priklausomomis nuo medijų. Auganti kultūros priklausomybė nuo viešosios nuomonės rodo, kad ir kultūros sektorius vis labiau skatinamas orientuotis į medijas, prisitaikyti ir veikti pagal naujųjų medijų taisykles, ypač komunikuojant su savo auditorijomis bei tikslinėmis grupėmis. Šie procesai skatina mus stebėti, analizuoti ir kartu su kultūros ir meno bendruomenės atstovais aptarti naujosios kultūros komunikacijos klausimus“, – paaiškino doc. dr. K. Juraitė.

VDU Menų fakulteto vykdomas projektas „Kultūros institucijų komunikacinių kompetencijų plėtra žinių ir kūrybos visuomenės kontekste” (Nr. VP1-3.1-ŠMM-08-K-01-017) yra skirtas kultūros ir meno komunikacijos tyrimams įgyvendinti, siekiant nustatyti, kaip kultūros organizacijos (teatrai, muziejai, galerijos, kt.) komunikuoja su paslaugų vartotojais ir viešina savo kūrybinius produktus, pasitelkdami naujausias komunikacines technologijas. Projektas truks iki 2015 m., jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Daugiau informacijos apie seminarą ir projektą

Seminaro programa

Daugiau informacijos

  • Doc. dr. Kristina Juraitė
  • VDU Viešosios komunikacijos katedra
  • Telefonas8 685 62623
  • El. paštask.juraite@pmdf.vdu.lt

Socialinis_fondas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.