Seminare pasakos apie buvusius neliečiamuosius Indijoje

Balandžio 30 d., trečiadienį, 17 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–309) vyks VDU Sociologijos katedros doktorantės Kristinos Garalytės seminaras „Įgalinti neliečiamieji: dalitų studentų identiteto politika Indijoje“.

Neseniai iš antropologinio lauko tyrimo Indijoje sugrįžusi doktorantė K. Garalytė seminare kalbės apie tai, ką reiškia būti dalitu šiandieninės Indijos universitetuose.

Neliečiamųjų kastos žmonės tradicinėje Indijos visuomenėje buvo visiškai atskirti nuo vietos intelektinės tradicijos, kuri buvo monopolizuota aukštųjų kastų narių rankose. Kastinė tapatybė, anksčiau buvusi ir dažnai vis dar tebesanti socialinės diskriminacijos pagrindu, šiandien suvoktina kaip kastinis kapitalas. Ji įgauna vis daugiau teigiamų prasmių socialiai marginalizuotiems žmonėms ir tampa jų identiteto politikos darybos pagrindu.

Atėjimas į universitetą buvusiam neliečiamajam yra nepaprastos svarbos žingsnis gyvenime, pareikalaujantis didelių pastangų ir atnešantis naujų iššūkių bei galimybių. Indijos universitetuose, itin politizuotose erdvėse, buvę neliečiamieji studentai įgauna naują studento tapatybę, kuri įgalina juos bent jau iš dalies ją papildyti įvairias naujais diskursais, socialiniais kontaktais bei veiklos strategijomis ir tokiu būdu suformuoti naująjį „aš“.

Kita vertus, nemaža dalis buvusių neliečiamųjų ir kitų socialiai marginalizuotų grupių studentų, patekę į platesnę dalitų studentų organizacijų ir dalitų mokslininkų konstruojamą alternatyvaus, antikastinio diskurso erdvę, imasi pirmapradžio lojalumo išlaikymo, kastinio identiteto sureikšminimo ir jo įveiksminimo strategijų.

Lauko tyrimo Haiderabade medžiagos pagrindu seminare bus pristatoma, kokiais ištekliais bei diskursais remiantis yra konstruojama dalitų identiteto politika, kaip ji yra išreiškiama viešoje universiteto erdvėje ir kokia kultūrinė logika slypi už konkrečių dalitų studentų identiteto politikos strategijų.

Daugiau informacijos teikia VDU Socialinės antropologijos centras (tel. 8 37 327 954, 8 686 16 233).

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“