Seminare ieškojome vieningo prancūzų ir lietuvių požiūrio

1676

Priešvelykinę savaitę Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas drauge su Paryžiaus Sorbonos universitetu pirmą kartą surengė jungtinį seminarą-apskritojo stalo diskusiją pavadinimu „Europos Sąjunga = Europa?“. Čia susirinkę studentai dalijosi savo įžvalgomis apie identitetą, vertybių kaitą, religijos ir politikos vaidmenį Europos / ES kontekste. aip pat buvo paliesti ir dvišaliai bei daugiašaliai ES santykiai tiek iš politinės, tiek iš ekonominės perspektyvos.

Atidarymo sesijoje susirinkusiuosius sveikinusi VDU Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė teigė, jog tokie renginiai kaip šis – tai galimybė praplėsti diskusijų Europos ir ES ateities tema geografiją. Be to, tai ir puiki proga skirtingų šalių akademiniam jaunimui užmegzti asmeninius ryšius, kurie galiausiai taip pat prisideda prie bendros europinės tapatybės kūrimosi.

Šią diskusiją, skirtą aptarti Europos ir ES ribas, Lietuvos ir Prancūzijos vietą jose bei įtaką vykdomai politikai ir tarpusavio santykiams pradėjo Europos Komisijos atstovė Lietuvoje, taip pat prancūzė Marlène Chéreau. Jos, kaip pati prasitarė, tikslas buvo ne tiek išdėstyti nuomonę, kiek atverti duris tolesnei diskusijai bei išgirsti, ką jaunoji europiečių karta mano apie Europos ir ES ateitį bei vertybes. Todėl, trumpai pristačiusi istorinį vertybių virsmą, iššūkius identitetui, ji savo pasisakymą užbaigė poetišku Viktoro Hugo palinkėjimu ateities kartoms. Tai atvėrė kelią tolesnėms diskusijoms, turėjusioms padėti išsiaiškinti, kiek gali skirtis ir kuo būti panašūs Prancūzijos ir Lietuvos akademinio jaunimo požiūriai įvairiais klausimais – pradedant politinėmis aktualijomis ir baigiant tikybos dėstymo mokyklose ar knygų leidybos ypatumais.  

„Džiaugiuosi dalyvavusi šiame intelektualiniame forume ir galimybe pasikeisti skirtinga akademine patirtimi“, – teigė VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto magistrantė J. Jakevičiūtė. Ją papildžiusi Clémentine Anglès, Paryžiaus Sorbonos universiteto studentė, pridūrė, kad jai malonu diskutuoti apie tai, kiek daug ES ar Europa gali pasiūlyti.

Diskusija parodė, kad jaunimui rūpi Europos reikalai, savos šalies kelias Europos Sąjungos tapatybės paieškose. Tai buvo pirmoji, bet, tikimasi, ne paskutinė tokio pobūdžio galimybė. Po renginio abiejų universitetų atstovai sutarė ir toliau palaikyti draugiškus santykius, organizuoti naujus projektus, galbūt surengti atsakomąjį VDU studentų vizitą į Paryžių, vieną svarbiausių Europos Bendrijos gimimui šalį.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus