Seminare – apie ypatingos svarbos infrastruktūras

1663

Gegužės 30-31 dienomis ESReDA (Europos saugumo, patikimumo ir duomenų asociacijos) kartu su Lietuvos energetikos institutu ir Vytauto Didžiojo universitetu organizuoja 52-ąjį ESReDA seminarą, kurio tema ypatingos svarbos infrastruktūros (YSI) objektai „Seminar on Critical Infrastructures: Enhancing Preparedness & Resilience for the security of citizens and services supply continuity“.

Ypatingos svarbos infrastruktūros objektų parengtumas ir atsparumas yra svarbūs visuomeninio saugumo klausimai šių laikų visuomenėse. Kai kurie šių svarbių infrastruktūros objektų sutrikimai gali sukelti grėsmę piliečių, strateginių objektų ir net valdysenos tęstinumo saugumui. Ypatingos svarbos infrastruktūros objektų reikšmingumas yra nuolat augančios informacinių technologijų plėtros pasekmė. Siekiant atsverti nuolat didėjantį sistemų pažeidžiamumą, inžinieriai, projektuotojai ir operatoriai turėtų gerinti sistemų parengtumą ir atsparumą susiduriant su skirtingomis grėsmėmis.

52-ojo ESReDA seminaro programą sudaro 18 techninių pranešimų, kurie apima penkias temas šiose techninėse sesijose: avarijų ir rizikos valdymas, YSI parengtumo ir saugos klausimai, YSI parengtumo ir sistemų saugos inžinerija, modeliavimas, simuliavimas ir analizė – gamtiniai pavojai ir YSI atsparumas, Parengtumas, pažeidžiamumas ir atsparumas. Plenarinėse sesijose kviestinius pranešimus skaitys Nacionalinio saugumo ir krizių valdymo skyriaus, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro ir Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos Ministerijos ekspertai. Seminaro metu taip pat bus organizuota sesija-apskrito stalo diskusija kibernetinio saugumo tema. Jos metu savo patirtimi dalinsis ekspertai iš NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus AB „Litgrid“.

Daugiau informacijos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.