Seminare – apie seksualinį priekabiavimą

572

Sausio 29 d., antradienį, 9.30–16.00 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-311) vyks nemokamas seminaras „Seksualinis priekabiavimas: kaip ir kodėl turime atpažinti?“. Būtina registracija internetu iki sausio 27 d.

Seksualinis priekabiavimas kenkia jį patiriančių žmonių sveikatai, savijautai, darbo ir (arba) studijų kokybei, kelia grėsmę pragyvenimo šaltiniui ir mažina paaukštinimo galimybes. Neigiamą poveikį gali patirti ir priekabiavimo liudininkai, organizacija ir visuomenė. Seminaras kviečia reflektuoti savo nuostatas, gilinti seksualinio priekabiavimo problemos suvokimą ir ieškoti būdų, kaip kurti saugią akademinę aplinką.

Seminarą ves Birutė Sabatauskaitė ir dr. Margarita Jankauskaitė.

Birutė Sabatauskaitė yra Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė, teisės ir advokacijos ekspertė. Organizacijoje ji atlieka analizes dėl lygybės principo įgyvendinimo Lietuvoje, rengia šešėlines ir kitas ataskaitas tarptautinėms institucijoms apie smurtą šeimoje, smurtą prieš moteris, įvairių grupių diskriminaciją, neapykantos nusikaltimus. Anksčiau tarptautinėje vaikų ir jaunimo organizacijoje B. Sabatauskaitė vesdavo žmogaus teisių mokymus, daug metų savanoriavo vesdama užsiėmimus vaikams.

Margarita Jankauskaitė baigė Vilniaus dailės institutą 1988 m. ji įgijo meno istorijos ir teorijos specialybę, o 2002 m. apsigynė daktaro disertaciją. 1992–2012 m. su lyčių studijomis susijusius kursus ji dėstė įvairiuose Lietuvos universitetuose. Nuo 2003 m. dirba Lygių galimybių plėtros centre, įgyvendindama projektus, susijusius su diskriminavimo ir smurto artimoje aplinkoje prevencija. 2009-2011 m. ji dirbo JTVP lyčių lygybės eksperte Ukrainoje. 2004-2006 m. buvo išrinkta Įvairovės ambasadore Lietuvoje. 2011 m. JAV ambasada jai suteikė „Drąsios moters“ vardą, o 2015 m. Nacionalinis lygybės forumas ją apdovanojo už lyčių lygybės pasiekimus.

Dalyvavimas seminare nemokamas, tačiau būtina iš anksto užsiregistruoti internetu (iki sausio 27 d.). Dalyviai bus vaišinami kava bei pietumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.