Seminare – apie Lietuvos dvasinio paveldo archeologiją

1198

Sausio 24 dieną VDU Kauno botanikos sode vyko seminaras „Lietuvių tautos dvasinio paveldo archeologija“, kuriame dalyvavo lituanistė Vilija Janušauskienė ir fotografas Rimas Pakeris.

V. Janušauskienė nagrinėjo etnogenezės ir kultūros ištakų klausimus, o R. Pakeris pristatė foto pasakojimą tema „XXI a. Lietuvos aukurai – iš nebūties atgimstančios šventvietės“.

Apie autorius

Vilija Janušauskienė – lituanistė, besidominti baltų kultūra, paskelbusi nemažai publikacijų baltų pasaulėžiūros tema. „Domiuosi baltų kultūros ištakomis – kuo seniau ar giliau, tuo man įdomiau – ir mūsų kultūros šiandiena: ieškau proistorės kultūros pėdsakų ar ženklų klasikinės ir šiuolaikinės literatūros tekstuose. Esu sena kraštotyrininkė, nuo studijų laikų VU Ramuvoje ir pėsčiomis išvaikščiojusi beveik visą Lietuvą… Tai giliai, labai giliai…“ , – save pristatė V. Janušauskienė.

Rimas Pakeris – su fotokamera nesiskiriantis gamtos ir protėvių papročių mylėtojas bei puoselėtojas, vaidila, užkūręs ne vieną aukuro ugnį.

Šis seminaras – ciklo, kurį organizuoja „Žalioji agentūra“ ir „Mokslo klubas“, pirmasis seminaras. Antrajame seminare, kuris numatomas vasario mėnesį, ketinama pristatyti naują filmą apie Lietuvos sengires.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.