Savaitgalį VDU vyko Baltarusijos tyrinėtojų kongresas

1941

Lietuvos ir Baltarusijos organizacijos, vadovaujamos Vytauto Didžiojo universiteto ir instituto „Politinė sfera“ (Baltarusija), kvietė dalyvauti antrajame Tarptautiniame Baltarusijos tyrinėtojų kongrese, kuris vyko Kaune rugsėjo 28–30 dienomis.

Renginio atidarymas vyko rugsėjo 28 d., penktadienį, 10 val., „Park Inn“ konferencijų salėje. Atidaryme dalyvavo kongreso organizacinio komiteto nariai, Kauno miesto savivaldybės, LR Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinio korpuso, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

VDU Istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius džiaugėsi, kad šiemet kongresas dar labiau išsiplėtė ir sulaukė dar didesnio Baltarusijos mokslininkų ir intelektualų dėmesio: „Kongreso metu pranešimus skaitė daugiau nei 300 pranešėjų iš Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos šalių. Iš viso buvo 20 sekcijų ir keli plenariniai posėdžiai, kuriuose buvo diskutuojama Baltarusijos ir viso Vidurio-Rytų Europos regiono istorijos, politikos, ekonomikos, kultūros ir kitomis temomis“, – sakė istorikas.

Kongrese pranešimus skaitė žinomi pasaulio mokslininkai, tarp kurių buvo ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai: VDU profesorius ir Senato pirmininkas Zigmantas Kiaupa, VDU Istorijos katedros docentė, mokslų daktarė Vaida Kamuntavičienė, dokt. Giedrius Česnakas, dr. Kristina Juraitė, dr. Dainius Genys ir kt.

Pirmosios dienos plenariniuose posėdžiuose pranešėjai iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos ir Vengrijos kalbėjo apie Baltarusijos valstiečių modernizaciją, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę XVIII a., Rusijos imperijos istoriografiją, Vilnių lenkų istorinėje atmintyje ir pilietinę visuomenę pokomunistinėje Europoje.

Plenariniai posėdžiai buvo tiesiogiai transliuojami internetu

Daugiau informacijos apie Kongresą rasite kongreso svetainėje.

Kongreso programa

Kviečiame žiūrėti Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.