Kaune atidarytas ekscelencijos centras

1599

Rugsėjo 27 d. Kaune duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Kultūrinių ir kūrybinių inovacijų ekscelencijos centras, kurį steigia lietuvių ir italų mokslininkai. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kartu su partneriais Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Milano politechnikos universitetu laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“.

Oficialus centro steigimui skirto projekto atidarymas įvyko rugsėjo 27 d. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-310). Čia mokslininkai pristatė centro veiklas ir aptarė projektui aktualius klausimus.

Kuriamas ekscelencijos centras vykdys aukščiausio lygio mokslinius tyrimus, kurie padės spręsti struktūrines kultūros institucijų ir organizacijų, kūrybinių industrijų sektoriaus problemas, kurs dalyvavimu paremtas veikimo strategijas. Centras sieks mobilizuoti bei įtraukti suinteresuotas šalis tiek Lietuvos, tiek pasaulio mastu. Steigiant centrą bus remiamasi analogiškų įstaigų pavyzdžiais pasaulyje – tokie centrai tampa reikšmingais mokslo ir žinių skleidėjais, politikos formuotojais.

Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų ekscelencijos centras Lietuvoje sieks spartinti mokslinius tyrimus, skatinti kultūros ir kūrybos atstovų inovacijas, bendradarbiavimą, verslumą, įtraukią dalyvavimo kultūrą.

Centro parengimui skirtas projektas yra finansuojamas pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. Šis projektas yra vienas iš penkių, kuriuos Lietuva pateikė Europos Komisijai. 2017 metais Lietuva iš viso laimėjo 2 tokių centrų steigimo projektus. Ekscelencijos centro projektą įgyvendina Vytauto Didžiojo, Milano politechnikos ir Kauno technologijos universitetai.

Oficialaus atidarymo programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.