Universitete paskaitą skaitė Latvijos ambasadorius

Kovo 17 d., ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete pirmąkart lankėsi nepaprastasis ir įgaliotasis Latvijos Respublikos ambasadorius Einaras Semanis (Einārs Semanis). Universitete svečias susitiko su darbuotojais, vadovybe ir skaitė paskaitą studentams.

Paskaitą anglų kalba „Lietuvos ir Latvijos santykiai ir kultūrinis bendradarbiavimas“ ambasadorius skaitė VDU centriniuose rūmuose, vėliau diplomatas apsilankė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Letonikos centre ir susitiko su universiteto administracija.

Filosofijos mokslų daktaras, diplomatas E. Semanis ambasadoriaus pareigas Lietuvoje pradėjo eiti 2015 m. pabaigoje. Ambasadorius yra sukaupęs daugiau nei du dešimtmečius diplomatinio darbo patirties – jis yra ėjęs Latvijos ambasadoriaus pareigas Kinijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, prie Šventojo Sosto, taip pat misijos vadovo pavaduotojo pareigas Latvijos ambasadoje JAV.