Botanikos sode lankysis prof. Birutė Galdikas

1789

Balandžio 16 d., trečiadienį, 14 val., VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyks susitikimas su pasaulinio garso antropologe, orangutanų tyrinėtoja, VDU garbės daktare prof. Birute Galdikas.

Susitikimo metu visi norintys galės su profesore pasivaikščioti jos vardu pavadintoje ąžuolų giraitėje, apžiūrėti pernai įrengtą vaikų žaidimų aikštelę, pabendrauti savanorystės Borneo tema. Renginio svečiams įėjimas į botanikos sodą nemokamas.

Lietuvių kilmės gamtosaugininkė prof. Birutė Galdikas yra žymiausia orangutanų tyrinėtoja, sukaupusi beveik keturių dešimtmečių patirtį stebėdama, tyrinėdama orangutanus ir rūpindamasi jų išsaugojimu Borneo džiunglėse Kalimantane (Indonezija). Orangutanai – itin pažeidžiamos paskutinės medžiuose gyvenančios didžiosios žmogbeždžionės, kurioms gresia išnykimas dėl spartaus džiunglių naikinimo ir lėto dauginimosi.

Prof. B. Galdikas yra visame pasaulyje garsi antropologė, fizinės antropologijos ir biologijos daktarė. Ji yra šiuolaikinės primatologijos, gamtos apsaugos, etologijos specialistė, knygų apie orangutanus autorė. 2010 m. jai įteiktos VDU garbės daktaro regalijos. Mokslininkės gyvenimas ir darbai aprašyti 6 knygose, apie ją sukurta dokumentinių filmų Indonezijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje, Australijoje. Žymiausia autobiografinė knyga „Atsiminimai apie rojų: mano metai Borneo saloje su orangutangais“ (1995 m.) buvo išleista anglų, vokiečių, prancūzų, lietuvių kalbomis ir 2012 m. pristatyta VDU. „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“ mokslininkė buvo apdovanota už pasiekimus mokslo ir technologijų srityje. Prof. B. Galdikas nuolat lankosi VDU ir dalinasi nepaprasta patirtimi, sukaupta tyrinėjant orangutanus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.