Rudenį tampa madinga įsukti akademinę lemputę

1603

Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Studentų atstovybė lapkričio 9 ir 30 dienomis kviečia visus Lietuvos studentus į antrus metus organizuojamą, šiais metais interaktyvesnį akademinių žinių patikrinimą „Apšvietimas 2017“.

Šia iniciatyva tikimasi paskatinti jaunus žmones aktyviau domėtis švietimo sistema bei akademiniu sąžiningumu.

Šiais metais egzaminas bus kiek kitoks. Pirmasis etapas, per kurį bus patikrinamos aukštųjų mokyklų studentų akademinės žinios, įvyks lapkričio 9 d., ketvirtadienį. Šio etapo išskirtinumas – dalyvavimas egzamine internetu. Antrasis, finalinis, etapas vyks įprastai, raštu, lapkričio 30 d. Kaune, Vytauto Didžiojo universitete.

„Tam, kad galėtume tobulinti mūsų švietimo sistemą reikia daugiau apie ją suprasti. Posakis „Aš nežinau, ko aš nežinau“ atspindi būtent tai, ką nori pakeisti „Apšvietimas“. Galbūt kažkuris klausimas pasirodys nežinomas ir sunkus, tačiau vien pats susipažinimas su juo prisidės prie to, kad studentai prisilies prie svarbių akademinių procesų“, – apie Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų abejones dalyvauti projekte savo jėgomis atsiliepia iniciatyvos organizatorius VDU Studentų atstovybės akademinių reikalų komiteto koordinatorius Vytautas Kučinskas.

Informacija pirmajam etapui 

1. Egzamine bus galima dalyvauti paspaudus nuorodą;

2. Nuoroda bus suaktyvinta ir užduotis bus galima spręsti lapkričio 9 dieną nuo 8 iki 22 valandos;

3. Registruojantis nurodomas vardas, pavardė, atstovaujama aukštoji mokykla, kontaktinis el. paštas;

4. Perėjus prie kito klausimo galimybės grįžti atgal nėra. Todėl, rinkitės atsakymus atsakingai;

5. Visi klausimai yra privalomi;

6. Paspaudus nuorodą Anuliuoti atsakymus ir pradėti iš naujo jūsų dalyvavimas bus neįskaitytas. Bandant prisijungti antrą kartą iš jūsų bus prašoma patvirtinimo kodo, kuris gaunamas tik mums asmeniškai jums išsiuntus laišką;

7. Kai kurie klausimai gali būti nustatyti su laiko limitu.

Šie reikalavimai taikomi siekiant išvengti akademinio nesąžiningumo atvejų.

„Apšvietimas 2017“ – Konstitucijos egzamino principu paruoštas testas, kurio pagrindą sudarys klausimai iš Mokslo ir studijų, Švietimo įstatymų bei Bolonijos proceso. Taip pat studentų lauks klausimai apie savanorišką veiklą, studentišką judėjimą ir tiesioginį studentų atstovavimą. „Apšvietimo 2017“ dalyviais gali tapti visų studijų pakopų ir formų studentai.

Akademinių žinių patikros pagrindinis organizatorius yra VDU Studentų atstovybė. Prie šios iniciatyvos kiekvienais metais prisideda taip pat ir kitos Lietuvos studentų savivaldos.

Daugiau informacijos renginio „Apšvietimas 2017“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.