Projekte – tvarios žiedinės bioekonomikos skatinimas

Vytauto Didžiojo universitete pradedamas įgyvendinti H2020 projektas „Tvarios žiedinės bioekonomikos skatinimas Vidurio ir Rytų Europos šalyse“ (angl. „Advancing Sustainable Circular Bioeconomy in Central and Eastern European Countries – BIOEASTsUP).

Projektas finansuojamas pagal Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ prioritetinę kryptį Maisto išteklių užtikrinimas, tvarus žemės ūkis, jūrų ir vidaus vandenų tyrimai, bioekonomika (kvietimas RUR-18-2019 „Parama BIOEAST iniciatyvai: žinių ir inovacijomis paremtos bioekonomikos stiprinimas“.)

Projektas bus vykdomas trejus metus (2019 m. spalio mėn. – 2022 m. rugsėjo mėn.). Projekto konsorciumą sudaro 21 partneris iš 14 šalių. Lietuvą atstovauja VDU Bioekonomikos plėtros fakulteto mokslininkai, jiems vadovauja prof. dr. Vlada Vitunskienė.

Pagrindinis projekto tikslas – paremti BIOEAST iniciatyvą ir 11 Vidurio ir Rytų Europos (VRE) šalių perėjimo prie bioekonomikos veiksmų planą.

Bendrieji projekto tikslai yra:

• Suaktyvinti strateginį mąstymą vyriausybiniu lygiu ir tarptautinį nacionalinių žiedinės bioekonomikos strategijų vystymą BIOEAST projekto šalyse
  • Pabrėžti įvairių dalyvių įtraukimo vaidmenį kuriant naujas vertės grandines, siekiant skatinti daugialypę bioekonomiką
  • Vadovaujantis suinteresuotojų šalių įtraukimu, parengti konsoliduotą BIOEAST strateginių tyrimų ir inovacijų darbotvarkę (SRIA)
  • Sukurti makro-regionines gaires, kurios palaikytų BIOEAST iniciatyvą ir SRIA plėtrą bei tvarumą
  • Palengvinti įrodymais pagrįstos politikos formavimą
  • Padidinti bioekonomikos matomumą BIOEAST regione

Vytauto Didžiojo universiteto Bioekonomikos plėtros fakulteto mokslininkai prisidės kuriant pagrindus BIOEAST strateginių tyrimų ir inovacijų darbotvarkės (SRIA) kūrimui.