Profesinių santykių konsultantai – apie pasitikėjimą

Rugpjūčio 19–23 d. Kaune vyks vasaros universitetas „Building Trust Through Supervision“, kurį organizuoja VDU, Lietuvos profesinių santykių konsultantų (supervizorių) asociacija ir Profesinių santykių konsultavimo (supervizijos) nacionalinių organizacijų asociacija Europoje (ANSE).

Profesinių santykių konsultavimas (supervizija) siekia užtikrinti ir gerinti profesinės komunikacijos bei bendradarbiavimo kokybę. Pasak organizatorių, žmonių santykių kokybė nulemia produktų ir paslaugų kokybę vis platesnėse visuomenės gyvenimo srityse. Pasitikėjimas yra būtina sąlyga patikimiems ir vaisingiems ryšiams tiek asmeniniame, tiek organizaciniame lygmenyje.

Tačiau Europoje ir pasaulyje vis labiau trūksta pasitikėjimo – profesinių santykių konsultantai pastebi, kad žmonės praranda pasitikėjimą organizacijomis ir institucijomis, kurios juos pasamdė. Šio padidėjusio organizacinio nepasitikėjimo priežasčių yra daug – pavyzdžiui, nuolatiniai organizaciniai pokyčiai arba nuolatinis įsitikinimas, kad pinigams visuomet teikiama pirmenybė prieš žmones.

Renginio organizatoriai klausia – ką galima ir reikia daryti? Kaip padėti žmonėms ir organizacijoms atkurti pasitikėjimą? Ko reikia, norint tai pasiekti? Profesinių santykių konsultantai (angl. supervisor), vadovai ugdytojai (angl. coach) ir kiti konsultantai, tyrėjai, akademikai ir darbuotojai kviečiami prisijungti prie šio vasaros universiteto, skirto pasitikėjimui („TRUST“).

Pagrindinė tema – kaip sukurti pasitikėjimą pasitelkiant konsultavimą (superviziją) – aprėps smulkesnius klausimus, pvz. profesinių santykių konsultantų vaidmenį kuriant „naujas“ žmonių santykių ir organizacinės kultūros ypatybes. Bendra „pasitikėjimo“ tema taip pat suteiks pakankamai erdvės įvairiems bandymams aptarti skirtingus poreikius: kaip padidinti tarpasmeninę pagarbą, kaip geriau identifikuoti užslėptą profesinių santykių konsultavimo poreikį, kaip susitvarkyti su nepasitikėjimu, kylančiu iš radikalaus individualizmo ir konkuravimo Europos šalyse ir t. t.

Renginio kalba – anglų. Registruotis galima iki liepos 15 d.

Registracijos anketa