Prof. V. Stauskui įteikta kultūros ir meno premija

982

Kovo 7 dieną 13-ai Lietuvos iškiliausių menininkų buvo įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp jų – ir Vytauto Didžiojo universiteto emeritas, Menų fakulteto profesorius Vladas Stauskas.

Kultūros ir meno premija profesoriui skirta už reikšmingą mokslinę veiklą, akademinį iniciatyvumą, architektūros mokslo darbus, atidumą kultūros ir meno srityse vystomoms idėjoms bei architektūros meno praktikai.

Apie prof. Vladą Stauską

Vladas Stauskas – architektūros profesorius, VDU Menų fakulteto dėstytojas, kuris aktyviai prisidėjo prie universiteto atkūrimo 1989-aisiais. Jis yra garsus kultūrinių kraštovaizdžių planavimo ir valdymo specialistas, kurio darbai žinomi tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Dar nuo 1958 m. V. Stauskas stengiasi atskleisti ir apsaugoti kultūrinį, istorinį šalies palikimą gamtos fone, atskleisti jį šiuolaikinių architektūros objektų tradicijose.

V. Stauskas aktyviai dalyvauja pasauliniuose kongresuose, tarptautinėse konferencijose. Yra paskelbęs daugiau kaip 140 straipsnių 7 kalbomis, išleidęs dvi knygas (dar penkias – kaip bendraautorius), parengęs daugiau kaip 40 teritorinio planavimo ir architektūros projektų. V. Stausko veikla apima įvairias sritis: jis projektuoja ne tik atskirus pastatus, bet ir jūros pakrantės kaimelius, turistinius kompleksus, nacionalinius ir regioninius parkus, didelius kultūrinius poilsio centrus ir t. t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.