Prof. Šarūnas Liekis lankėsi Monrealio universitete Kanadoje

380

Birželio 11-14 dienomis VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. Šarūnas Liekis surengė darbo vizitą Kanadoje – čia jis ne tik aptarė bendradarbiavimo galimybes Monrealio universitete (University of Montreal), bet ir susitiko su Paulo Gérino Lajoie fondo (Fondation Paul Gérin Lajoie, Kvebekas) prezidentu.

Monrealio universitete prof. Š. Liekis apsilankė Menų ir mokslų fakulteto dekano prof. Frédéric Bouchard kvietimu. Vizito metu prof. F. Bouchard  aptarė bendradarbiavimo su VDU galimybes kartu su Menų ir mokslų fakulteto prodekane prof. Valérie Amiraux, Politikos mokslų katedros vedėja prof. Christine Rothmayr Allison ir Tarptautinių santykių centro (CERIUM) direktoriumi prof. Frédéric Merand.

Tarp svarbiausių aptartų klausimų – pradiniame etape numatytas jungtinės vasaros mokyklos organizavimas Kaune ir Monrealyje 2020 m. birželį, jau metus aktyviai veikiančios „Erasmus+“ mainų programos įvertinimas, abiejų universitetų Politikos mokslų mokyklų bendradarbiavimas bei bendradarbiavimo sutartis tarp VDU ir Monrealio universiteto Menų ir mokslų fakulteto.

Numatytas aktyvus mokslininkų mainų įgyvendinimas, naudojant mokslinių konferencijų formatus abiejuose universitetuose, taip pat – politikos mokslų ir vasaros mokyklų bendras rengimas ir dėstytojų vizitai.

Susitikime su Monrealio universiteto Tarptautinių ryšių departamento direktore Genevieve Bouchard, prof. Šarūnas Liekis aptarė, kaip tarptautinių ryšių struktūros abiejuose universitetuose gali pasitarnauti aktyviems akademiniams mainams rengti.

Monrealio universitetas – svarbiausias universitetinis akademinis centras Kvebeke, trečias Kanadoje ir 90-as pasaulyje pagal „Times Higher Education“ klasifikaciją. Tai yra svarbiausias pasaulyje prancūzakalbis universitetas (po Paryžiaus), kurio politikos mokslų mokykla yra viena geriausių pasaulyje. Universitete studijuoja 67 tūkst. studentų, dirba  beveik 10 tūkst. akademinių darbuotojų, veikia 15 fakultetų ir mokyklų, vykdoma 600 programų, beveik 600 mokslo tyrimo laboratorijų. Mokslinių tyrimų srityje universitetas sukuria daugiau nei 563 mln. JAV dolerių pajamų.

Monrealio universiteto Menų ir mokslų fakultete yra 25 katedros, mokyklos ir institutai, tarnaujantys žmogaus ir gamtos tyrimams, pasitelkiant tarpdiscipliniškumą ir inovatyvias akademines metodikas.

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas taip pat susitiko su vienos iš didžiausių Kvebeko nevyriausybinių organizacijų, Paulo Gérino Lajoie fondo (Fondation Paul Gérin Lajoie) prezidentu François Gérin Lajoie ir aptarė tarptautinį bendradarbiavimą keliant aukštojo mokslo kokybę globaliame formate Kaukaze ir Ukrainoje, bendradrabiaujant su UNESCO.

Prof. Šarūną Liekį susitikimuose lydėjo Monrealio universiteto CERIUM asocijuotas mokslo tyrėjas, VDU politikos mokslų doktorantas Saulius Mykoliūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.