Prof. S. Bianchini ir doc. M. Drungai – VDU Garbės daktaro regalijos

998

Gegužės 15 d., 15 val., VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu VDU Garbės daktaro regalijos bus įteiktos Bolonijos universiteto (Italija) profesoriui Stefano Bianchini ir Vytauto Didžiojo universiteto docentui Mykolui Jurgiui Drungai. Posėdyje dalyvaus VDU Tarybos pirmininkas, prezidentas Valdas Adamkus.

Iškilmėse kviečiama dalyvauti visa VDU bendruomenė, mokslininkų artimieji ir bičiuliai, kauniečiai ir miesto svečiai.

Bolonijos universiteto prof. S. Bianchini VDU Garbės daktaro vardas suteikiamas už jo reikšmingą indėlį plėtojant tarptautinį universitetų bendradarbiavimą bei nuopelnus vystant Rytų Europos ir Baltijos regiono politikos ir istorijos studijas.

Prof. S. Bianchini domėjimasis Rytų Europos šalių politika ir istorija buvo geras pagrindas plėtoti mokslinius bei akademinius mainus, jis visada palaikė ir skatino VDU Humanitarinių ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetų dėstytojų mokslinio potencialo augimo idėją, akcentavo tarpkultūrinio bendradarbiavimo, įvairovės bei tolerancijos kitos kultūros žmonėms principus. Profesorius daug prisidėjo užmegzdamas ryšius su įvairiomis tarptautinėmis organizacijomis, jo iniciatyva VDU kolegos buvo ir yra kviečiami į tarptautinius mokslinius renginius, seminarus ir pan.

S. Bianchini nuolat skatina ir savo universiteto kolegas bei studentus prisidėti prie šios partnerystės plėtojimo, dalyvauti VDU organizuojamuose renginiuose, vykdyti su istorija ir politika susijusius tyrimus. Europos integracijos, konsolidacijos ir Pietų bei Rytų Europos šalių politinei ir kultūrinei raidos tematikai skiriama nemažai vietos ir jo paties moksliniuose tyrinėjimuose, skaitomose paskaitose, publicistiniuose ir literatūriniuose darbuose. S. Bianchini mokslinius ir pedagoginius nuopelnus yra pripažinusios įvairios Italijos ir užsienio institucijos. Jis kaip vizituojantis dėstytojas skaitė paskaitas Monrealio, Jeilio, Kembridžo, Johno Hopkinso, VDU, Drexelio, Buenos Airių ir Sankt Peterburgo valstybiniuose ir kituose universitetuose.

VDU Senato sprendimu, doc. M. J. Drungai VDU Garbės daktaro regalijos suteikiamos už jo nuopelnus nepriklausomai Lietuvai, humanistinių kultūros ir demokratijos vertybių puoselėjimą bei Vytauto Didžiojo universiteto vardo garsinimą. Diasparoje, Tiubingene (Vokietijoje) gimęs, vėliau į Jungtines Amerikos Valstijas persikėlęs gyventi, M. J. Drunga – Amerikos lietuvių ir Lietuvos žurnalistas, filosofas, vertėjas. 1968 m. baigė Pedagoginį lituanistikos institutą Čikagoje1969 m. Čikagos universitetas jam suteikė filosofijos bakalauro laipsnį. 19691973 m. studijavo filosofiją Masačusetso technologijos institute Kembridže. 2011 metais VDU apsigynė filosofijos daktaro laipsnį.

Dar gyvendamas JAV, M. J. Drunga aktyviai vertė, redagavo knygas, straipsnius ir kitus leidinius anglų ir lietuvių kalbomis. 19601989 m. dalyvavo draugijos „Santara-Šviesa“ veikloje, buvo draugijos valdybos narys. 19791988 m. – JAV lietuvių bendruomenės tarybos, 19791982 m., 1985 m. jos prezidiumo narys, 19831987 m. Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos narys, Spaudos ir informacijos komisijos pirmininkas. 1984–1989 m. Lietuviu fondo tarybos narys. 19801990 m. leidyklos „Lithuanian Library Press“ vertėjas. Žurnalų „Akiračiai“, „Metmenys“, „Naujasis Židinys-Aidai“ bendradarbis.

1990–2003 metais docentas dirbo „Laisvosios Europos“ radijuje, Miunchene ir Prahoje, kaip Lietuvos redakcijos narys. Čia rengė žinias, pranešimus, analitinius straipsnius politinėmis ir kultūrinėmis Lietuvos bei pasaulio temomis. Taip pat vertė iš anglų, vokiečių prancūzų kalbų į lietuvių. Nuo 1993 m. radijuje vadovavo visoms savaitgalio laidoms, organizavo Vilniaus skyriaus darbus, redagavo kitų pranešimus.

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedroje docentas dirba nuo 2004 metų. M. J. Drunga taip pat yra Lietuvių išeivijos instituto mokslo darbuotojas. Žurnalistas nuo tų pačių metų dirba Lietuvos radijuje užsienio politinės ir kultūrinės spaudos apžvalgų ir specialiųjų laidų rengėju. VDU docento mokslinių interesų kryptys: objektyvumas ir subjektyvumas žiniasklaidoje ir socialiniuose moksluose, užsienio ir Lietuvos diasporos žiniasklaida. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.