Prof. E. Aleksandravičiaus laidoje – apie Valstybės atkūrimo 100-metį

1066

Televizijos kanalas „LRT Kultūra“ šiemet rodo VDU Academia cum laude vadovo prof. Egidijaus Aleksandravičiaus laidą „Prisikėlimo ekspresas“, kuri yra rengiama bendradarbiaujant su VDU ir skiriama apmąstymams apie Valstybės atkūrimo šimtmetį.

„Prisikėlimo ekspresas“ kviečia įsivaizduoti stoties peroną, jungiantį skirtingų laikų traukinius. Tai tarytum laiko ekspresas, kuris jungia šiandieną su Vasario 16-osios Respublika. Tarsi netikėtai susitikę keleiviai sėdi vienas priešais kitą ir aptaria tas anos epochos lietuvių viešojo ir privataus gyvenimo savybes, kurios arba sunyko dėl sovietų invazijos 1940-aisiais ir II-ojo pasaulinio karo katastrofos, arba buvo reikšmingai pratęstos mūsų gyvenime nepaisant visų slenksčių.

Vienas pašnekovų yra savojo šimtmečio traukinio laukiantis prof. E. Aleksandravičius, o kiti – šimtmečio Lietuvos praeities žinovai: istorikai, kultūros tyrinėtojai, menotyrininkai, filosofai, žurnalistai, rašytojai ir kartais net aktoriai ir režisieriai, išdrįsę pažvelgti tos epochos žmogui į akis.

Tarp laidos pašnekovų – VDU mokslininkai prof. Antanas Kulakauskas, prof. Rasutė Žukienė, doc. dr. Andžėj Pukšto, doc. dr. Kastytis Antanaitis ir kiti.

Visas laidas „Prisikėlimo ekspresas“ galite peržiūrėti LRT mediatekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.