Prof. Birutė Galdikas universitete skaitė paskaitą (VIDEO)

2619

Vasario 28 d. VDU Gamtos mokslų fakultete (Vileikos g. 8–101) vyko VDU garbės daktarės, gamtosaugininkės prof. Birutės Galdikas vieša paskaita-diskusija, kurios metu buvo pristatyta ir aptarta naujausia žymiosios orangutanų tyrinėtojos knyga „Rojaus atspindžiai: mano gyvenimas Borneo saloje su orangutanais“. Tinklalapyje buvo galima stebėti tiesioginę renginio vaizdo transliaciją.

Pasaulinio garso mokslininkė, antropologė prof. B. Galdikas knygoje dalinasi nepaprasta patirtimi, sukaupta daugiau nei 40 metų stebint ir tyrinėjant orangutanus, gyvenant Indonezijos miškuose. Anglų, vokiečių, prancūzų, lietuvių kalbomis išleista knyga atskleidžia ne tik šių primatų panašumus su šiuolaikiniu žmogumi, bet  ir ypatingus asmeniškus profesorės išgyvenimus: vyro neištikimybę su indoneziete aukle, užgimusią meilę vietiniam dajakui, pavojingus susidūrimus su brakonieriais.

Prieš viešnagę Lietuvoje orangutanų tyrinėtoja svečiavosi Indonezijoje, kur dalyvavo dokumentinio filmo „Born to be Wild“ premjeroje. Šiame filme pasakojama apie dviejų moterų – Birutės Galdikas ir  Daphne Sheldrick – pasiaukojantį rūpinimąsi našlaičiais likusių orangutanų ir dramblių grąžinimu į laukinę gamtą, išlikimu jiems natūralioje aplinkoje. 

Profesorė Birutė Marija Galdikas – visame pasaulyje garsi lietuvių kilmės antropologė, gamtosaugininkė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja. Ji yra šiuolaikinės primatologijos, gamtos apsaugos, etologijos specialistė, keleto knygų apie nykstančią orangutangų rūšį autorė. VDU garbės daktaro regalijos jai įteiktos 2010 m.

Daugiau apie prof. B. Galdikas veiklą kviečiame skaityti čia.

 Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažą ir video paskaitą bei Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.