Prof. Alvydui Butkui – Daugpilio universiteto Garbės daktaro vardas

598

Balandžio 23 d. Daugpilio universiteto (Latvija) Senatas nutarė suteikti Daugpilio universiteto Garbės daktaro vardą Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) Lituanistikos katedros profesoriui, habilituotam mokslų daktarui, Letonikos centro įkūrėjui ir vadovui, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ pirmininkui Alvydui Butkui.

Profesoriaus dėka, mokslo ir studijų kontaktai su Daugpilio universitetu užmegzti dar 1999 metais. Tuomet tarp fakultetų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis išaugo į plačius universitetinius ryšius – Daugpilio universiteto studentai aktyviai dalyvauja studentų mainų programose, dėstytojai ir mokslininkai pamėgo tradicines Daugpilio universiteto konferencijas, publikuoja mokslinius straipsnius Daugpilio universiteto leidžiamuose žurnaluose, kuria bendrus projektus.

Garbės daktaro regalijos už reikšmingą indėlį stiprinant Latvijos ir Lietuvos ryšius, už ilgametį produktyvų bendradarbiavimą su Daugpilio universitetu ir jo veiklos aktyvinimą prof. habil. dr. Alvydui Butkui bus įteiktos š. m. balandžio 26 d. jubiliejinės 60-ios Daugpilio universiteto tarptautinės mokslinės konferencijos metu. Plenariniame konferencijos posėdyje A. Butkus skaitys pranešimą „Lietuvos valstybingumo formos ir jų interpretacijos“.

Už nuopelnus Latvijai, Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo skatinimą, Lietuvos valstybingumo stiprinimą ir mokslinius tyrinėjimus baltistikos srityje A. Butkus apdovanotas Latvijas Respublikos Trijų Žvaigždžių ordino Karininko kryžiumi (2000), Lietuvos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi (2003), Baltijos asamblėjos medaliu (2011) ir kt.

VDU HMF Lituanistikos katedra ir Letonikos centras kviečia prof. Alvydo Butkaus paskaitos „Lietuvos valstybingumo formos ir jų interpretacijos“ paklausyti  gegužės 2 d., trečiadienį, 11 val. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23,  312 aud.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.