Pristatys knygą apie Lietuvos religines bendruomenes

1197

Gegužės 21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius kviečia į knygos „Religijų įvairovė Lietuvoje: portretai, kasdienybė ir šventės“ pristatymą Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2). Renginyje dalyvaus knygos autorės: Milda Ališauskienė, Eglė Aleknaitė, Rasa Pranskevičiūtė ir Monika Požerskytė.

Kas ketvirtas mūsų šalies gyventojas nesitapatina su vyraujančia Lietuvos religija – Katalikų bažnyčia. 2007 m. sociologinių tyrimų duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojams trūksta informacijos apie mūsų šalyje veikiančias religines bendruomenes, retas bendravo su jų nariais asmeniškai, o jas vertinant dažnai vadovaujamasi stereotipais.

2013 m. susibūrusi religijotyrininkų komanda kartu su profesionalia fotografe Monika Požerskyte nutarė religinei įvairovei Lietuvoje pažinti pasitelkti ne tik mokslines, bet ir menines priemones. 2013-2014 m. vykusį kultūrinės plėtros projektą „Religinės įvairovės pažinimas Lietuvoje: alternatyvaus religingumo formos“ rėmė Lietuvos mokslo taryba (sut. Nr. MIP097/2013). Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčia, Senovės baltų tikėjimo bendruomenė „Romuva“, Krišnos Sąmonės organizacija ir kitos religinės bendruomenės projekto komandai leido dalyvauti įvairiuose bendruomenių gyvenimo įvykiuose ir šventėse, net sutiko tyrėjus priimti į savo namus. Mokslo populiarinimo leidinyje „Religijų įvairovė Lietuvoje: portretai, kasdienybė ir šventės“ pristatomi šio tyrimo rezultatai.

Knygoje publikuojami projekte dalyvavusių religijotyrininkių straipsniai ir fotografės pasakojimai apie įvairias Lietuvos religines bendruomenes ir jų narių gyvenimą. „Žiūrint nuotraukas kviečiame atkreipti dėmesį į tai, kas Jums atpažįstama, ieškoti to, kas Jums bendra su pristatomais portretais ir vaizdais. Būtent mūsų ir kitaip tikinčių žmonių bendrumų, o ne skirtumų paieška bei atpažinimas gali prisidėti prie atviresnės Lietuvos visuomenės kūrimo ir leisti giliau pažinti jos įvairialypę kultūrą“, – sako knygos autorės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.