Primins senamiestį, kurio nebėra, bet negalima pamiršti

879

Paskutinę parodos „Senamiesčio atmintis Romualdo Požerskio fotografijoje“ dieną, spalio 16 d., penktadienį, 17 val., VDU menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7) vyks diskusija apie Kauno senamiesčio istoriją.

Diskusijoje dalyvaus fotomenininkas Romualdas Požerskis, miesto istorijos entuziastas, architektas Jurgis Rimvydas Palys, fotografijos istorikas Tomas Pabedinskas ir parodos kuratorė Daiva Citvarienė. Į pokalbį kviečiami įsijungti visi, norintys pasidalinti savo atsiminimais apie Kauno senamiesčio istoriją.

Autobusų ir sunkvežimių dundėjimas, purvinų vaikų išdaigos nykstančių namų griuvėsiuose, čia pat po langais tekantis Nemunas su visomis vandens vilionėmis, vaikiškų šūksnių nulydima moteris su juodu raiščiu ant nosies – toks Kauno senamiestis užfiksuotas R. Požerskio fotografijose, tokį jį prisimena vis dar didelė dalis miestiečių.

Neatpažįstamai pasikeitusios senamiesčio gatvės, išnykę ar negrįžtamai suardyti kiemai, dingę šio miesto kvartalo gyventojai, o su jais – ir to laiko senamiesčio gyvenimo būdas. Šiame pokalbyje bus prisiminta vieno gražiausių miesto kvartalų praeitis, svarstoma, ko praeitis gali išmokyti, o kartu – diskutuojama apie galimus Kauno senamiesčio ateities scenarijus.

Daugiau R. Požerskio Kauno senamiesčio fotografijų ir išsamesnį pokalbį su fotomenininku  galima rasti Kauno atminties archyve „Atminties vietos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.