Priėmimas į tarptautinę studijų programą „MIREES“

1295

VDU informuoja apie skelbiamą priėmimą į dviejų metų trukmės jungtinę tarpdisciplininės Rytų Europos tyrimų ir studijų magistrantūros programą MIREES, kurią rengia VDU kartu su Bolonijos (Italija), Budapešto (Vengrija) ir Sankt Peterburgo (Rusija) universitetais. Paraiškos priimamos iki gegužės 24 d.

Programa dėstoma anglų kalba (suteikiama 120 ECTS kreditų). Programos studentai įgyja specializuotų, išsamių žinių apie post-socialistines, pereinamąjį laikotarpį išgyvenančias valstybes, naująsias ES nares bei naująsias kaimynes Rytų Europoje. Pageidautina, kad paraiškų teikėjai turėtų pirmosios pakopos (bakalauro) laipsnį vienoje iš šių sričių: ekonomika, politika, tarptautiniai ryšiai, istorija, kalbos (ypač slavų), žemės ūkis bei kultūrinės studijos.

MIREES studijos taip pat skiria daug dėmesio kalbų mokymuisi: siūlomi bosnių, kroatų, serbų, bulgarų, rusų, slovakų, lietuvių, vengrų (antrasiais metais) ir italų k. kursai. Programoje dėmesys sutelktas į Vidurio ir Rytų Europos bei Balkanų regionus: čia siūlomos tarpdisciplininės studijos, apimančios ekonomiką, istoriją, medijas, tarptautinius ryšius, politiką ir sociologiją. Programos tarptautinę dimensiją sustiprina studijos užsienyje, marga užsienio studentų bendruomenė ir paskaitos, kurias veda tarptautiniu mastu žinomi specialistai, dėstytojai.

Pirmuosius metus MIREES studentai praleidžia Forli studentų miestelyje (Bolonijos universitetas). Antraisiais metais studentai bent 6 mėnesius praleidžia viename iš partnerinių universitetų (įskaitant Liublijaną ir Belgradą) bei, atskirais atvejais, kituose MIREES universitetuose Balkanuose. Visiems įstojusiems studentams siūloma mobilumo stipendija.

Programa ypač rekomenduojama ketinantiems studijuoti doktorantūroje. MIREES absolventai daktaro laipsnio siekia Harvardo, Oksfordo, Kento ir kituose prestižiniuose universitetuose. MIREES programa paruošia analitikus, regionų ekspertus, konsultantus ir tarpininkus, kurie atitinka mokslinių institutų, Europos Komisijos, tarptautinių agentūrų, nevalstybinių ir savanorių organizacijų, viešojo administravimo, bankų ir kt. įmonių, institucijų poreikius Vidurio ir Rytų Europoje bei Balkanuose. Jie taip pat skatina investicijas šiuose regionuose. Dauguma MIREES absolventų susiranda darbą anksčiau išvardintose srityse.

Paraiškas MIREES studijoms galima siųsti iki 2013 m. gegužės 24 d.

Daugiau informacijos skelbiama programos tinklalapyje. Ją taip pat teikia programos akademinis vadovas (dora.komnenovic@unibo.it) ir MIREES sekretariatas (elisa.landi3@unibo.it, tel. +39 0543 374149).

MIREES studentų videoreportažas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.