Priėmimas į bakalauro studijas VDU

5887

Bendrasis priėmimas

Nuo rugpjūčio 13 d. vyks papildomas bendrasis priėmimas į likusias laisvas studijų vietas. Jame stojantieji savo prašymus galės registruoti iki rugpjūčio 17 d. 15 valandos. Papildomame bendrajame priėmime galės dalyvauti ir tie asmenys, kurie savo prašymo nebuvo užregistravę LAMA BPO Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje pagrindinio priėmimo metu. Šiame etape pretenduojantys studijuoti pedagogo kvalifikaciją teikiančiose studijų programose motyvacijos vertinimą galės praeiti rugpjūčio 16 d. Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Kvietimai studijuoti stojantiesiems bus paskelbti rugpjūčio 21 d. iki 12 val.

VDU universitetinis priėmimas

Stojantieji tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas nuo rugpjūčio 1 d iki rugpjūčio 21 d.  taip pat gali prašymą pateikti ir tiesiogiai Vytauto Didžiojo universitetui, užpildant prašymą internetu bei ten pat pateikiant visus reikiamus dokumentus. Stojantieji į menų krypties ir ugdymo mokslų krypties programas užpildyti prašymus ir pateikti reikiamus dokumentus turi iki rugpjūčio 19 d.

Dokumentų pateikimas

Pildant universitetinio priėmimo prašymą reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • nustatytos formos prašymą, jame nurodant nuo vieno iki trijų pageidavimų;
 • Kūrybinį aplanką (portfolio) ir motyvacinį laišką (stojantiesiems į Muzikos produkcijos, Naujųjų medijų meno studijų programas);
 • asmens dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę);
 • brandos atestatą ir jo priedus arba kitus vidurinį išsilavinimą liudijančius dokumentus;
 • papildomus pažymėjimus/diplomus, liudijančius apie aktyvią, visuomenišką veiklą mokykloje.

Universitetinio papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 23 d. kiekvieną stojantįjį informuojant asmeniškai. Daugiau informacijos.

Detaliau apie priėmimo į bakalauro studijas sąlygas ir taisykles

Studijos Vytauto Didžiojo universitete

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) šiais metais stojantiesiems siūlo rinktis pirmosios pakopos ir vientisąsias (teisės), dvigubą ar pedagogo kvalifikaciją suteikiančias, nuotolines studijų programas bei šiemet pristatomas studijų programų grupes. Studijų programų ir programų grupių sąrašą, į kurias vykdomas priėmimas 2018 m., taisykles, konkursinio balo sandarą, kainą ir kt. galima rasti universiteto priėmimo taisyklėse. Išsamesni studijų programų aprašai pateikti bakalauro studijų programų skiltyje.

VDU įdiegta moderni, Harvardo universiteto (JAV) modeliu grįsta studijų koncepcija, kuri studentams suteikia galimybę derinti studijas bei laisvę rinktis, patiems projektuoti savo studijas. Greta pagrindinių studijų programų VDU taip pat siūlo gretutines studijas, individualią studijų programą „Academia cum laude“, didžiausią užsienio kalbų mokymosi pasirinkimą, Verslo praktikų centro verslumo kompetencijų ugdymo programas, tarptautinių mainų galimybes ir kt.

Mokytojų rengimas

VDU įsteigta Švietimo akademija imasi iniciatyvos siūlyti unikalias, Lietuvoje dar nevykdytas novatoriškas studijas, kurios leis iš karto tapti dviejų ar daugiau dalykų mokytojais. Geriausius specialistus subūrusi akademija mokytojams suteiks visas XXI amžiaus pedagogų kompetencijas, mokomo dalyko išmanymą ir platų, visapusišką išsilavinimą, ugdant užsienio kalbų, technologijų, verslumo, kūrybiškumo ir kitus gebėjimus.

Baltijos šalyse tarptautiškumo lyderiu pripažintas VDU ruoš pedagogus visiems švietimo sistemos lygmenims – pradedant nuo ikimokyklinio, pradinio ugdymo ir baigiant viduriniu. Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika stojantiesiems siūlo tapti pedagogu, gebančiu organizuoti kokybišką ikimokyklinį ir priešmokyklinį vaikų ugdymą(si) globalizacijos, socialinės įvairovės ir naujų technologijų kontekste, kurti ir diegti vaikų ugdymo(si) inovacijas, plėtoti partnerystę su šeima, profesinėmis ir kitomis bendruomenėmis

Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymo programoje kalba taps išskirtiniu akcentu – čia bus skatinamas pagilintas ankstyvas užsienio kalbos ugdymas. Pradinio ugdymo pedagogų rengimas taip pat pabrėš tarpkultūriškumą, saugios ir tikslingos mokymo aplinkos kūrimą, atsakingą technologijų taikymą, ugdymo turinio integravimo strategijas.

Didžiausia, išskirtinė naujovė stojantiesiems, kurios mūsų šalyje dar nebuvo – mokomojo dalyko pedagogikos studijų programa, kuri leidžia studentams patiems rinktis ir derinti savo studijas taip, kad jas baigus būtų galima tapti dviejų ar net daugiau dalykų mokytojais. Studijų pradžioje pasirenkama viena iš keturių krypčių: STEAM (gamtos, fizinių ir technologijos mokslų) ugdymo, kalbų ugdymo, socialinio ugdymo arba meninio ugdymo. Tuomet, kiekvienoje kryptyje atsiveria laisvė derinti, jungti kelias specializacijas arba tęsti gilinamąsias studijas.

Priėmimas į studijų programų grupes

VDU grįžta prie savo atkūrimo ištakų pagal Harvardo universiteto (JAV) studijų modelį – 2018 metų priėmimo į aukštąsias mokyklas metu universitetas pristato naujovę: dalinai priėmimą vykdys į studijų programų grupes, kuomet studentai pirmuosius metus mokosi bendrų dalykų ir tik paskui pasirenka konkrečią specializaciją. Harvardo ir kitų universitetų modeliu grįsta studijų koncepcija artes liberales pirmenybę teikia ne siauroms ir specializuotoms studijoms, o plačiam, bendrauniversitetiniam išsilavinimui.

VDU, būdamas artes liberales studijų lyderiu Lietuvoje ir suvokdamas, jog dabartinei darbo rinkai reikalingi visapusį išsilavinimą turintys savo sričių specialistai, šiemet pristato pirmąsias tris studijų programų grupes:

 • Informatikos studijų programų grupė (Informatikos sistemos, Neurotechnologijos, Multimedijos ir interneto technologijos);
 • Sociologijos studijų programų grupė (Sociologija ir antropologija, Socialinė politika);
 • Tarptautinės politikos studijų programų grupė (Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Pasaulio politika ir ekonomika).

Konkreti programa iš studijų grupės pasirenkama studijų proceso metų. Šio studijų vykdymo privalumas – pirmaisiais metais studentai susipažįsta su vienos grupės skirtingomis studijų programomis, suteikiamas visapusis išsilavinimas šiose srityse bei metai apsisprendimui, kurioje konkrečioje studijų programoje norima toliau gilinti žinias.

2018 metais stojantieji bendrojo priėmimo metu turi galimybę stoti į grupę, prašyme pažymėdami konkrečią studijų programą, kurią jie planuoja studijuoti po pirmųjų studijų metų (pvz. Informatikos studijų programų grupė, Neurotechnologijos programa). Savo pasirinkimą jau įstojusieji į studijas turės galimybę pakeisti pirmaisiais studijų metais.

Nuotolinės studijos

VDU vykdo ir nuotolines Švietimo ir informacinių technologijų bakalauro studijas. Tai unikali studijų programa Lietuvoje, kurią baigus įgyjamas andragogikos ir taikomosios informatikos bakalauro laipsniai. Studijų programą kviečiami rinktis asmenys, neturintys galimybės studijuoti nuolatine forma ir lankyti paskaitų dieną. Nuotolinių studijų priėmimas vykdomas į valstybės nefinansuojamas studijų vietas, prašymą pateikiant internetu.

Šiais metais, norintieji studijuoti Verslo administravimą, gali rinktis ne tik dienines, bet ir nuotolines studijas. Priėmimas vykdomas per LAMA BPO informacinę sistemą. Stojantieji gali pretenduoti tiek į valstybės finansuojamas, tiek  ir valstybės nefinansuojamas vietas.

Daugiau informacijos apie nuotolines studijas.

Gretutinės studijos

Įstojusiems į VDU pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas bus suteikta galimybė nemokamai studijuoti bet kurioje kitoje universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) ir vientisųjų studijų gretutinėje programoje. Pavyzdžiui, įstojus į Matematikos ir jos taikymo studijų programą ir tuo pačiu metu išklausius Filosofijos ir politinės kritikos gretutinės programos dalykus, kartu su Matematikos ir jos taikymo programos diplomu bus įteikiamas Filosofijos ir politinės kritikos gretutinės programos baigimo pažymėjimas.

Svarbiausia ir aktualiausia informacija apie studijas VDU skelbiama ir nuolat atnaujinama universiteto internetinėje svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Informaciją apie studijas teikia:

 • VDU Studijų informacijos centras
 • Adresas K. Donelaičio g. 52-116, 44248, Kaunas
 • Telefonas (8 37) 323 206
 • El. paštas vdu@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.