Vilniuje vyks aukštojo mokslo perspektyvų forumas

666

Rytoj, vasario 23 d., 10–14 val. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius) vyks forumas „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas ir ISM. Didžiulio susidomėjimo sulaukusiame renginyje dalyvaus kone pusantro šimto akademikų, mokslininkų, švietimo institucijų vadovų, politikų. Studijų ateitį, aukštųjų mokyklų valdymą ir konkurencingumą aptars Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Lietuvos Respublikos Seimo atstovai, VDU ir ISM rektoriai bei studentų atstovai.

ISM rektoriaus dr. Nerijaus Pačėsos teigimu, renginyje bus aptarti pastaruoju metu ypač svarbūs švietimo klausimai. „Laikas kartu su politikais, universitetų vadovais, studentais aptarti, koks aukštojo mokslo vaidmuo žmogaus ir visuomenės gyvenime, kokia jo svarba šalies pažangai. Tai viena aktualiausių šiuo metu viešai gvildenamų temų. Tiek politikai, tiek aukštųjų mokyklų bendruomenės turi savo viziją, kaip reikėtų tobulinti lietuviškąją aukštojo mokslo sistemą, kaip siekti geresnės kokybės. Šio renginio tikslas – išgirsti ir išdiskutuoti visų įžvalgas, išsakytas idėjas“, – sakė dr. N. Pačėsa, forume kalbėsiantis apie aukštųjų mokyklų konkurencinius pranašumus.

VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka išskiria aukštojo mokslo vaidmenį formuojant asmenybę ir jos kertines vertybes. „Šiais laikais bendravimas su kitais yra būtina sąlyga – o tai reikalauja laisvo ir atviro žmogaus. Kiekvienam, atėjusiam į universitetą, stengiamės suteikti platesnį požiūrį, įdiegti atvirumą idėjoms ir pasauliui. Juk išmokti būti laisvam yra bene svarbiausias įgūdis, kokį galima įgyti gyvenime“, – VDU rektorius įvardijo vertybes, kurias turėtų skatinti universitetai.

Po plenarinės sesijos – pranešimų – vyks diskusijos, kurias ves Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys, „Microsoft“ vadovas Baltijos šalims Mindaugas Glodas ir VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas. Dalyviai diskutuos apie aukštojo mokslo kokybę, aukštųjų mokyklų autonomiją, atskaitomybę ir konkurencingumą.

Forumą „Aukštojo mokslo perspektyva: kur link eisime?“ rengia Vytauto Didžiojo universitetas ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Renginys finansuojamas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis pagal projektą „Universiteto restruktūrizavimas ir veiklos bei valdymo organizavimas įgyvendinant švietimo reformos klausimus“.

Daugiau informacijos teikia:
Rita Bendaravičienė
Vytauto Didžiojo universitetas
Mob. tel. +370 620 50 234
El. paštas: rita@adm.vdu.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.