VDU kviečia diskutuoti apie tautinę valstybę ir jos ateitį globalizmo epochoje

975

Kovo 17 d., ketvirtadienį,  VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–202) 18 val. organizuojama atvira konferencija-diskusija „Tautinė valstybė globalizmo epochoje ir jos ateitis“. Renginys skirtas aptarti tautinės valstybės sampratą žmonių kolektyvinėje sąmonėje ir galimus ateities scenarijus.

„Neseniai atšvęstos nepaprastai reikšmingos mūsų valstybei Kovo 11-osios šventės kontekstas skatina atkreipti dėmesį ne tik į praeitį, bet ir ateitį. Todėl kovo 17 d. pakvietėme iškilius visuomenės veikėjus ir VDU dėstytojus padiskutuoti ir pasidalinti savo įžvalgomis tautinės valstybės tematika: apie praeitį, dabartį, galimus ateities scenarijus, problemas ir pasiekimus“, – teigė VDU Akademinio politologų klubo narys Jonas Boguševičius

Valstybė ar ikivalstybiniai dariniai per įvairius laikotarpius evoliucionavo ir keitėsi: akmens amžiaus valstybę galėtume tapatinti su gimine ar gentimi, viduramžiais valstybė – tai monarchas, XIX a. didžiojoje pasaulio dalyje prasidėjo „Tautų pavasaris“, gimė tautinės valstybės. Paskutiniu metu sparčiai besivystant techologijoms globalizacijos procesai įgyja milžinišką pagreitį ir smarkiai veikia tautinės valstybės suvokimą. Šiuos klausimus analizuos ir apie tai su susidomėjusiaisiais diskutuos Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenės nariai ir universiteto svečiai.

Pranešimus skaitys Nepriklausomybės akto signataras Algirdas Patackas, profesorius Gintautas Mažeikis, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytoja Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė, docentas Bernaras Ivanovas, buvęs Kultūros ir Sveikatos ministrų patarėjas Mindaugas Šivickas. Konferenciją moderuos VDU Regionistikos katedros vedėjas Rytis Bulota. Renginio pabaigoje pranešėjai diskutuos ir atsakys į klausytojų klausimus.

Konferenciją-diskusiją organizuoja nevyriausybinės jaunimo organizacijos: Jaunųjų liberalų aljansas (JLA) ir VDU Akademinis politologų klubas (APK).

Daugiau informacijos:

Vytautas Petkus
El. paštas vytautaspetkuss@gmail.com
Tel. +37060062718

***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.