„VDU Jazz Jungtys 2011“ – trijų dienų laisvo džiazo maratonas

756

Lapkričio 10–12 d. džiazo festivalis „VDU Jazz Jungtys“ jau ketvirtus metus iš eilės pakvies klausytojus į  trijų dienų laisvojo džiazo maratoną, kurio dalyvių projektai plečia džiazo sampratos ribas ir nenuilstamai ieško naujų išraiškos formų. Bilietai į koncertus jau pasirodė prekyboje.

Kameriškumu bei artimu klausytojo ir atlikėjo ryšiu išsiskiriantis festivalis „VDU Jazz Jungtys“ šiemet vyks Kauno dramos teatre, Džiazo palėpėje, „Punto Jazz“ klube ir Ryšių istorijos muziejuje. Kauno jaunimo apdovanojimuose šiemet išrinktas metų renginiu, festivalis sugrįžta išaugęs: koncertuose bus pristatyta ne viena premjera, programoje išvysime iš Suomijos, Estijos, Prancūzijos ir JAV atvykusių atlikėjų pavardes, tarp kurių yra ir visame pasaulyje garsių džiazo meistrų. Tarp pagrindinių šių metų festivalio naujienų – meistriškumo kursai atlikėjams, lapkričio 10–11 d. vyksiantys VDU Muzikos akademijoje, ir atviros diskusijos apie muziką, kurias ves žinomi džiazo prodiuseriai. Pasipildė ir festivalio bendraminčių bei partnerių ratas – šįmet „VDU Jazz Jungtys“ bendradarbiauja su Lietuvos džiazo federacija, Estijos džiazo sąjunga, leidybine kompanija „NoBusiness“, JAV ambasada.

Džiazo festivalį lapkričio 10 d. atidarys kvarteto „Innkvisitio“ lydimas Mikko Innanenas, kuris lankėsi garsiausių festivalių scenose ir jau pelnė ne tik džiazo kritikų simpatijas, bet ir „Nordic Music Prize” apdovanojimo nominaciją. Retrofuturistines ir nenusakomo svingo prisodrintas kompozicijas atliekančiame kvartete groja ir Lietuvos džiazo ambasadoriumi vadinamas saksofonistas Liudas Mockūnas.

Festivalis ir toliau lieka ištikimas jauniesiems atlikėjams. Atidaryme pasirodys kvintetas  „Flow Low“, kuriame muzikuoja jaunosios kartos Lietuvos instrumentalistai, ieškantys subtilaus ansambliškumo, visa apimančios estetikos bei kompozicijos ir improvizacijos darnos.

Vėlų vakarą į naktines džiazo sesijas pakvies Tanelio Rubeno kvintetas. Energingumu ir  įvairiapusiškumu garsėjantis grupės lyderis T. Rubenas yra laikomas vienu įtakingiausių ir žymiausių Estijos džiazo būgnininkų, o kvinteto  vokalistė Kadri Voorand – daugelio tarptautinių konkursų laureatė.

Antrąją festivalio dieną, pažymėtą šešių vienetų ženklu, – lapkričio 11 d. – pradės specialiai festivaliui  susibūręs A.Gotesmano, A.Mikalkėno ir T. Razmaus „Trio 11.11“. Vakarą pratęs festivalio organizatorių į Lietuvą pirmą kartą prisiviliotas išskirtinis improvizacinės muzikos kūrėjas Kenas Vandermarkas. Kauno dramos teatre jis koncertuos su savo naujausiu projektu, „Made to Break“, kuris vienija garsius JAV eksperimentinės muzikos kūrėjus: būgninką Timą Daisy, bosistą Daviną Hoffą bei  elektroninės muzikos kūrėją Christofą Kurzmanną. 

Dieną užbaigs naktinių improvizacijų sesija su naujuoju Mikko Innaneno projektu „Innkvisitio Klubi“. Kaip visuomet, jam session lauks muzikantų ateinant su savo instrumentais.

Lapkričio 12 d. festivalį baigs dvi premjeros. Vieni aktyviausių Kauno džiazo scenos kūrėjų, Arnas Mikalkėnas ir Tomas Razmus, pristatys free funk stiliaus įkvėptą projektą „Free Funk Society“. Po jų savo interaktyvią, pilną ieškojimų muziką, balansuojančią tarp senųjų melodinių linijų, improvizacijos ir humoro, pristatys svečiai iš Strasbūro, festivalio „Jazz d‘Or“ favoritai – kvartetas „La Poche a Sons“. Paskutinę ketvirtojo festivalio improvizacijų sesiją pradės 2010 m. „Vilnius Jazz Young Power“ nugalėtojai – „Vilkšu Pa Muguru“.

Kaip jau tapo įprasta, festivalio „VDU Jazz Jungtys“ renginiai sutaps su Vytauto Didžiojo universiteto Absolventų dienomis – šia proga ir vėl žadamas bendradarbiavimas.

Daugiau informacijos teikia:
Festivalio direktorius Julijus Grickevičius
Tel. 8 646 56 256
El. paštas: grickevicius@yahoo.com

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.