VDU ištiesia ranką abiturientams

784

Jau ketvirtus metus iš eilės visus Lietuvos moksleivius VDU kviečia ruoštis egzaminams. Nuo kovo 3 dienos startuosiančios šeštadieninės konsultacijos VDU Centriniuose rūmuose (S. Daukanto g. 28) pasiūlys specialias lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, anglų kalbos, biologijos, chemijos ir informacinių technologijų paskaitas, kurias ves kompetentingi VDU dėstytojai.

Anot VDU Studijų marketingo tarnybos direktorės Justinos Šimkevičiūtės, brandos egzaminai yra labai svarbus ir atsakingas etapas gyvenime. „Mes siekiame jauniems žmonėms suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, padėti jiems pasiruošti kuo geriau, pasiekti geriausių rezultatų ir tuo pačiu priartėti prie savo svajonių. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad moksleiviams šios nemokamos konsultacijos yra tikrai naudingos. Tai patvirtina ir kiekvienais metais vis augantis konsultacijose dalyvaujančiųjų skaičius bei atvykstantys ne tik abiturientai, bet ir žinias norintys pagilinti 11-oje klasėje besimokantys moksleiviai“, – minėjo  J. Šimkevičiūtė.

Visas pasiruošimas egzaminams drauge su VDU truks šešias dienas: kovo 3, 10, 17, 24 ir balandžio 21, 28 dienomis. Kiekvieną dieną konsultacijos vyks nuo 10 val. iki 17 val. Registracija į šias konsultacijas prasidės vasario 20 d. VDU tinklalapyje mindaugas.vdu-lt.tit.lt. Atvykę moksleiviai ne tik išklausys jiems dėstomus dalykus, bet ir turės atidžiai atlikti jiems paruoštas užduotis, tokiu būdu geriau įsisavindami pateikiamą informaciją.

Tradiciškai, išsamus konsultacijų temų sąrašas bus paskelbtas prieš registraciją, taip suteikiant galimybę moksleiviams išsirinkti jiems reikalingiausias paskaitas.

Kasmet konsultacijų metu Vytauto Didžiojo universitetas nustebina moksleivius naujienomis. Šiais metais prie tradicinių paskaitų prisijungs ir VDU Menų fakultetas su parengiamaisiais kursais stojantiesiems  į naujųjų medijų meno ir vaidybos studijų programas. Registracija į šiuos kursus vyks atskirai.

Pasak VDU Menų fakulteto prodekanės doc. dr. Linaros Dovydaitytės, stojant į menų programas, didžiąją dalį konkursinio balo sudaro stojamasis egzaminas, kurio metu tikrinami stojančiųjų praktiniai sugebėjimai. „Štai kodėl VDU Menų fakultetas nuo kovo vidurio kviečia apsilankyti nemokamuose paruošiamuosiuose kursuose, kurių metų moksleiviai ne tik sužinos apie stojamojo egzamino užduotis ir pasiruoš jas atlikti, bet ir susipažins su būsimais dėstytojais bei studijų aplinka“, – teigė L. Dovydaitytė.

Įsibėgėjus konsultacijoms, moksleivius taip pat pakvies ir VDU Muzikos akademija, kuri balandžio 22 d. (sekmadienį) plačiai  atvers duris visiems, besidomintiems muzikos studijomis.

VDU Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis užtikrino, kad kiekvienas atvykęs galės susipažinti su profesijomis,  karjeros galimybėmis ir pabendrauti su dominančios katedros atstovu. “Kiekvienam susidomėjusiam pristatysime studijų programas, galimybes išvykti į užsienį, taip pat konsultuosime stojimo klausimais, o profesionalūs patarimai padės tinkamai pasiruošti egzaminams. Fortepijono, dainavimo, styginių, pučiamųjų, džiazo, muzikos pedagogikos katedrose moksleivių lauks tokie  žymūs menininkai kaip prof. P. Geniušas, prof. V. Prudnikovas,  prof. T. Ladiga, doc. S. Januška ir kiti“, – vardino S. Gerulis.

Daugiametė VDU patirtis ir kasmetinės moksleivių apklausos leidžia vis labiau tobulėti ir geriau patenkinti moksleivių poreikius.  Šiais metais konsultacijos, padėsiančios pasiruošti egzaminams, vyks VDU Centriniuose rūmuose (Daukanto g. 28). Naujos auditorijos, kompetentingi, puikūs savo srities žinovai ir mokyklų programas išmanantys dėstytojai – visa tai moksleiviams leis jaustis  patogiai ir įgyti naudingų žinių.

„Konsultacijų metu bus akcentuojamos svarbiausios mokyklos programų temos, atkreipiamas dėmesys į labiausiai problemiškas užduotis.  Moksleiviai turės galimybę dėstytojams užduoti visus jiems rūpimus klausimus bei gauti atsakymus į juos. Taip pat tai – puiki proga susipažinti su universitetu ir dėstytojais iš arčiau, sužinoti visą aktualią informaciją apie rūpimas studijų programas bei gyvenimą universitete“, – privalumus vardino J. Šimkevičiūtė.

Kiekvienais metais itin didelio susidomėjimo nestokojančios konsultacijos sulaukia moksleivių ne tik iš Kauno ir jo apylinkių, bet ir iš tokių Lietuvos miestų kaip Vilnius, Marijampolė, Alytus, Plungė, Vilkaviškis, Varėna ir kitų. Atvykę beveik visai dienai, moksleiviai dalyvauja ne vienoje konsultacijoje, tokiu būdu prisimindami ir pakartodami esminius dalykus prieš egzaminų sesiją.

Daugiau informacijos teikia:
Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė
Telefonas  (8 37) 323 206
El. paštas darbuotojai@smt.vdu.lt
Skype: VDU.moksleiviams
Facebook: VDU moksleiviams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.