Filharmonijoje – jaunųjų Muzikos akademijos talentų vakaras

1351

Balandžio 3 d., antradienį, 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje jaunieji Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos solistai surengs koncertų ciklo, skirto Lietuvos universiteto 90-mečiui, baigiamąjį vakarą. Koncerte skambės gražiausi F. Liszto, L. Delibo, F. Schuberto, B. Dvariono, C. Debussy, S. Rachmaninovo, W. A. Mozarto, M. Brucho kūriniai – kiekvienas jų išskirtinis, kuo nors brangus ir ypatingas patiems atlikėjams.

Motiejus Bazaras (fortepijonas) atliks Franzo Liszto „Mefisto valsą Nr. 1“. Tai yra vienas populiaresnių ir sudėtingesnių F. Liszto kūrinių, fortepijoninio repertuaro perlas, parašytas pagal vieną iš Nikolo Lenau „Fausto“ epizodų su paantrašte „Šokis kaimo užeigoje“. Meilė, aistra, klasta, demoniškumas – visa tai šiame kūrinyje susijungia į darnią ir harmoningą visumą.

Motiejaus Bazaro pasiekimai pianino muzikos srityje buvo puikiai įvertinti tarptautiniuose konkursuose. Aistra džiazui dažnai verčia pianistą pasijusti klasikinės ir džiazo muzikos kryžkelėje. Dėl reiklumo sau, puikaus instrumento valdymo, stiliaus ir muzikinių partnerių pajautimo, M. Bazaras noriai kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Tarp jo įsimintiniausių projektų buvo džiazo trio su Mykolu Bazaru ir Ąžuolu Paulausku, „REsound“, „UAB Music“, „A. I. R. Orchestra“, „Baltic Salsa Orchestra“, „Naujo Atomic Orchestra“, „Baiba’s Groove House“, „Apeiron“, „3Fingers“, „Mad Harmonix“, „Certain Case“, „Bazarai Jazz Train“.

Justina Tomkutė (sopranas) nudžiugins publiką trimis kūriniais: Leo Delibo arija („Bell Song“) iš operos „Lakmė“, F. Schuberto „Muzikai“, op. 88, Nr. 4, B. Dvariono „Žvaigždutė“.

L. Delibo arija su varpeliais iš operos „Lakmė“ yra viena žymiausių ir gražiausių koloratūrinių sopranų arijų. „Nors ji nepaprastai sudėtinga, kai ją dainuoju, mano širdis džiaugiasi“, – apie pasirinktus kūrinius pradeda pasakoti J. Tomkutė. „F. Šuberto daina „Muzikai“ man – tarsi dedikacija pačiai muzikai, nes muzika į mūsų gyvenimus įneša daug įvairiausių spalvų, juk joje dažniausiai kompozitorius įamžina įvairiausius jausmus, išgyvenimus. B. Dvariono „Žvaigždutė“ – viena žymiausių lietuvių kompozitorių dainų, kuri buvo dedikuota garsiajai Beatričei Grincevičiūtei. Šį kūrinį yra dainavę daugybė žymių Lietuvos atlikėjų, chorų“.

Jauna talentinga atlikėja J. Tomkutė yra tarptautinių konkursų diplomantė ir laureatė. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ji sukūrė Pepi vaidmenį J. Štrauso operetėje „Vienos kraujas“, šiuo metu rengiasi naujam vaidmeniui. „Kai manęs žmonės paklausia, kodėl pasirinkau tapti dainininke, visada nusikvatoju, nes, tiesą pasakius, net pati nežinau. Tikriausiai nuo tada, kai pradėjau kalbėti, muzika įsiviešpatavo mano gyvenime, be jos negalėjau nė akimirkos“, – prisipažįsta J. Tomkutė.

Margarita Garmutė (smuikas) ir Mykolas Bazaras (fortepijonas) – aktyvūs VDU Muzikos akademijos bendruomenės nariai. Jie dalyvauja įvairiuose meistriškumo kursuose, konkursuose, festivaliuose, labdaringuose renginiuose. Abiem yra tekę studijuoti pagal tarptautinių mainų programas Vokietijoje ir Olandijoje. Bendros idėjos, muzikavimo kartu galimybės ir paieškos M. Garmutę ir M. Bazarą suvienijo naujam darbui. Tai pirmasis jų kamerinio ansamblio pasirodymas.

Duetas atliks prancūzų kompozitoriaus impresionisto Claude-Achille Debussy (1862–1918) „Sonatą smuikui ir fortepijonui g-moll“ (1917 m.). Ši sonata yra paskutinis kompozitoriaus kūrinys. Jame koncentruotai perteikiama gyvenimo patirtis: meilė, džiaugsmas, liūdni vakarai ir saulėtas rytojus, vaikiškas naivumas ir pagyvenusio žmogaus supratimas. Visa tai išreikšta su begaline meile gyvenimui ir žavėjimusi kiekviena jo detale. Kūrinyje slypi C. Debussy raginimas ateities kartoms, kvietimas tiesiog sustoti ir pasigrožėti lietaus lašo forma. Įdomu, kad šios kompozicijos premjera (Debussy – fortepijonas, Gaston Paulet – smuikas) buvo ir paskutinis kompozitoriaus viešas pasirodymas.

Virginija Unguraitytė (fortepijonas) atliks S. Rachmaninovo etiudą „Paveikslas“ Op.39 Nr.5. „Kai groji intensyviai ir tenka išsirinkti vieną kūrinį, renkiesi tai, kas arčiausiai širdies. Šis kūrinys – vienas iš fortepijoninės muzikos lobyno brangakmenių. Pianistams jis – techninis iššūkis, atskleidžiantis pilnavertišką, įvairialypį muzikinį vaizdą“, – sakė V. Unguraitytė, Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatė.

V. Unguraitytė aktyviai koncertuoja, dalyvauja labdaros projektuose. Praėjusių metų pabaigoje ji kartu su smuikininke M. Garmute surengė labdaros koncertą VDU bendruomenei ir visiems taurios sielos kauniečiams. Koncerto metu surinktos lėšos visai netrukus virto dosniomis dovanomis LSMU Kauno klinikų Vaikų onkohematologijos ir plaučių ligų skyrių pacientams.

2011 pabaigoje susikūręs trio (Rūta Balniūtė – altas, Kotryna Kaklauskaitė – fortepijonas, Ernestas Šidiškis – klarnetas) jau yra pelnęs prizinę trečiąją vietą tarptautiniame konkurse Lietuvoje. Koncerte šis trio atliks populiariausius klasicizmo ir romantizmo epochose sukurtus kūrinius, skirtus kameriniam atlikimui: W. A. Mozarto „Kegelstatt trio klarnetui, altui ir fortepijonui“ K. 498,  I d. (Andante); M. Brucho „Aštuonios pjesės klarnetui, altui ir fortepijonui“, op. 83, I (Andante) ir IV (Allegro agitato).

Rūta Balniūtė – altų grupės koncertmeisterė ir VDU kamerinio orkestro „Avanti“ narė. Susižavėjusi išskirtiniu šiltu, melancholišku, aksominiu alto tembru, šiuo instrumentu ji groja jau šešerius metus, mokosi doc. R. Bliškevičiaus klasėje.

Kotryna Kaklauskaitė, šiuo metu studijuojanti ir dirbanti VDU Muzikos akademijoje, fortepijonu groti pradėjo būdama penkerių metų amžiaus, ir jau tada žinojo, kad muzika – jos gyvenimo kelias. K. Kaklauskaitė yra tarptautinių konkursų Prancūzijoje, Italijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje laureatė. 2008–2009 m. ji studijavo Štutgarto muzikos akademijoje kaip „Erasmus“ programos studentė, o 2009 m. gavo Bruno-Frey stipendiją.

Ernestas Šidiškis – respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas, daug koncertuojantis kaip įvairių simfoninių orkestrų narys. Klarnetu groja nuo dešimties metų – pasak muzikanto, šis instrumentas jį sužavėjo savo grožiu ir didelėmis galimybėmis.

Koncerto vedėja – Rita Bieliauskaitė. Bilieto kaina – 10 Lt. Daugiau informacijos teikiama Kauno valstybinės filharmonijos tinklalapyje: http://www.kaunofilharmonija.lt/renginiai/jaunieji-solistai.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Daugiau informacijos teikia:
Rita Bieliauskaitė
Muzikos akademija
Vytauto Didžiojo universitetas
Tel.: 8 650 44546
El.paštas: r.bieliauskaitė@ma.vdu.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus