90-ojo VDU gimtadienio šventėje – regalijos prof. Viktorijai Skrupskelytei ir prof. Reinui Raudui

1007

Vasario 14 d., antradienį,Vytauto Didžiojo universitetas kviečia dalyvauti šventiniuose renginiuose, skirtuose universiteto 90-mečio sukakčiai ir artėjančiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Šio liberalaus šalies universiteto, tarpukariu išugdžiusio nemažai ano meto Lietuvos šviesuomenės veikėjų, gimtadienio šventėje bus ne tik atidengta Nepriklausomybės akto signataro Jono Smilgevičiaus atminimo stela, bet ir vyks iškilmingi apdovanojimai, kuriuose garbės profesoriaus ir daktaro regalijos bus įteiktos VDU Vokiečių ir prancūzų filologijos katedros prof. Viktorijai Skrupskelytei bei Helsinkio universiteto prof. Reinui Raudui.

Iškilmių išvakarėse VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka prisiminė 1922 m. įkurtos, kurį laiką vienintelės aukštosios mokyklos šalyje, anuomet žinomos Lietuvos universiteto vardu, svarbią šviečiamąją misiją. Nepriklausomybės aušroje gimęs Lietuvos universitetas tarnavo šalies mokslui, kultūrai, teikė jaunam to meto žmogui ne tik žinių, bet ir taurių dvasios vertybių. Atvirumas pasauliui čia visada derėjo su prasmingu siekiu pažinti baltiškąsias savosios tapatybės šaknis. Universitete ir šiandien ugdomi žmogaus talentai, atsiskleidžia unikaliosios žmogiškosios savybės – atsiverti, bendrauti, būti žingeidžiu. Čia palanki aplinka tapatybės paieškoms, įsivietinimui, naujoms idėjoms“, – pirmuosius žingsnius ir jų pėdsakus dabartinėje universiteto veikloje nurodė VDU rektorius.

Šventinė 90-mečio minėjimo programa vasario 14 d. prasidės 12 val., VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete (S. Daukanto g. 28, IV a.), kur bus pagerbtas Nepriklausomybės akto signataro, ekonomisto, žymaus tarpukario visuomenės veikėjo Jono Smilgevičiaus atminimas – čia įvyks jam skirtos stelos atidengimas.

Renginius pratęs VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) 14 val. prasidėsiantis iškilmingas VDU Senato posėdis, kuriame susirinkusieji ne tik dalinsis mintimis apie universitetą ir klausysis VDU Muzikos akademijos atstovų atliekamų kūrinių, bet ir apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius žmones – tarp jų ir studentus.

Posėdyje pirmiausia bus įteiktos garbės profesoriaus regalijos VDU profesorei, XIX–XX a. prancūzų ir išeivijos lietuvių poezijos tyrinėtojai Viktorijai Skrupskelytei, o VDU Tarybos narys, Helsinkio universiteto Japonijos studijų profesorius, visuomenės veikėjas Reinas Raudas bus apdovanotas VDU garbės daktaro regalijomis. Susirinkusieji turės galimybę pasiklausyti šių garbių svečių kalbų.

Estijos akademiko prof. R. Raudo teigimu, VDU ypatingas ne tik istoriškai, bet ir šiandienos kontekste – jis išsiskiria iš kitų šalies aukštųjų mokyklų įvairiapusiškomis, plataus profilio studijomis ir paiso sektinų tendencijų, kurioms derėtų prigyti visame pasaulyje: „Universitetas turi ne auginti, o padėti augti patiems – ne tik specialistams, bet ir žmonėms ir piliečiams. Tam ypač svarbu palaikyti laisvą intelektualinę atmosferą, nuomonių pliuralizmą, demokratinio vadovavimo principus. Manau, kad VDU yra bene geriausiai šią misiją vykdyti pasiruošęs Lietuvos universitetas“, – prof. R. Raudas negailėjo gražių žodžių jubiliejų netrukus minėsiančiai aukštajai mokyklai.

Šventę vasario 14-ąją pratęs stipendijų įteikimai: VDU studentams už gerą mokymąsi, iniciatyvumą ir aktyvią veiklą universiteto gyvenime bus įteiktos VDU garbės stipendijos, o gabiausi Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai bus apdovanoti Nepriklausomybės akto signataro Jono Smilgevičiaus stipendijomis.

Dėmesio. Vasario 14 d. nuo 14 val. vyks tiesioginė iškilmingo Senato posėdžio vaizdo transliacija, kurią bus galima stebėti Maironio auditorijoje (Gimnazijos g. 7) ir VDU tinklalapyje.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Daugiau informacijos teikia:
Rasa Laurinavičiūtė
Viešosios komunikacijos tarnyba
Vytauto Didžiojo universitetas
Tel. (8 37) 327 960
Mob. tel. (8 650) 252 36
El. paštas r.laurinaviciute@vkt.vdu.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.