loader image

Praktikos ambasadoje metu – ir prezidento vizitas

438

Vasaros metu daugelis VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros studentų ir absolventų atlieka praktikas Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse. Tarp jų – Samanta Fominova, kuri, baigusi „Diplomatijos ir tarptautinių santykių“ magistro programą, išvyko trijų mėnesių stažuotei į Lietuvos ambasadą Varšuvoje.

Kaip teigia politikos mokslų magistrė, praktika suteikia galimybę tobulinti žinias ir įgūdžius įvairiose srityse. Stažuotojai ne tik rengia spaudos apžvalgas ir analizuoja vidaus bei užsienio politikos aktualijas, bet ir dalyvauja įvairaus rango diplomatiniuose susitikimuose, gali stebėti diplomatinio protokolo subtilybes, taip pat išbando save organizuojant renginius su įvairių politinių institucijų atstovais.

„Džiaugiuosi galėdama dalyvauti kai kuriuose susitikimuose tarp Lietuvos ambasadoriaus ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovų. Dalyvaujant mažuose ir uždaruose susirinkimuose, galiu iš arti mokytis politinių derybų meno. Be to, stažuotės metu turiu galimybę susipažinti su diplomatinių notų rengimo tvarka bei padedu atsakyti LR įmonėms ir piliečiams įvairiais su Lenkija susijusiais klausimais“, – akcentuoja S. Fominova.

Absolventės teigimu, svarbiausiu stažuotės įvykiu tapo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vizitas. „Užtikrintai galiu teigti, kad stažuotę Lenkijoje pasirinkau geriausiu momentu. Prezidento vizito rengimas, įvairiausių organizacinių dalykų planavimas ir diplomatinio protokolo studijavimas yra neįkainojama patirtis“, – džiaugiasi „Tarptautinių santykių ir diplomatijos“ magistrė.

Stažuotės išlaidos buvo finansuojamos laimėjus „Erasmus+“ praktikos absolventų stipendijos konkursą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.