Poetui Kęstučiui Navakui skirta Heseno žemės literatūros stipendija

Baigėsi jau penktus metus organizuojamas konkursas Vokietijos Heseno žemės literatūros stipendijai laimėti. Konkursui paraiškas šiemet pateikė penki lietuvių autoriai. Ekspertų komisijos sprendimu stipendiją laimėjo poetas, rašytojas ir vertėjas Kęstutis Navakas, kuris šių metų rudenį stažuosis Vokietijoje Vysbadeno mieste.

„Kęstutis Navakas gana glaudžiai susijęs su Vokietija ir jos literatūra. Apie tai byloja daugybė vertimų, kasmetiniai apsilankymai tarptautinėje Frankfurto knygų mugėje, literatūriniai vakarai Vokietijoje bei Austrijoje“, – pasakojo VDU Humanitarinių mokslų fakulteto docentė Rūta Eidukevičienė.

Vysbadene rašytojas ketina užbaigti romaną, dėl kurio jau yra pasirašęs sutartį su leidykla. Kadangi naujoje K. Navako knygoje bus įvairių pasaulio kultūrų ženklų, joje turėtų atsispindėti ir Vokietijoje sukaupta patirtis. Pasak paties rašytojo, stažuotė svečioje šalyje jam leis atsiriboti nuo kasdienės buities ir suteiks papildomų kūrybinių impulsų.

Tuo tarpu Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, šį rudenį apsilankys rašytojas iš Heseno – prof. Ralph-Rainer Wuthenow.

Projektą įgyvendina Vytauto Didžiojo universitetas kartu su Vokietijos Heseno žemės Mokslo ir meno ministerija, Vysbadeno miestu ir Heseno žemės literatūros taryba.