PMDF studentus skatins Vytauto Čekanausko fondo stipendijos

VDU ir Vytauto Čekanausko stipendijų fondo pasirašyta sutartis Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto bakalauro studijų pakopos studentus dar labiau skatins siekti gerų rezultatų – mokantieji už mokslą turės galimybę gauti metinę stipendiją.

Indrė Sekevičienė, i.sekeviciene@vkt.vdu.lt

2009 m. įsteigto Vytauto Čekanausko atminimui skirto stipendijų fondo ir Vytauto Didžiojo universiteto sutarimu, fondo įsteigta stipendija bus įteikta įvertinus VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto už mokslą mokančių pirmakursių akademinius rezultatus. Fakulteto ir fondo atstovų komisijai išrinkus nugalėtoją, pirmoji stipendija bus įteikta šių metų kovo mėnesį.

„Labai džiugu, kad Lietuvos Respublikos Garbės generalinio konsulo Vytauto Čekanausko atminimui įamžinti įsteigtas fondas rems būsimuosius politikus ir diplomatus. Ši iniciatyva bus gera paskata studentams mokytis dar geriau ir, siekiant aukštesnių rezultatų, turėti galimybę padengti savo išlaidas mokslui“, – teigė VDU PMDF prodekanas dr. Linas Venclauskas.

Vytauto Čekanausko paskyrimą LR Garbės generaliniu konsulu Lietuvos okupacijos metais patvirtino Amerikos vyriausybė. Jis buvo paskutiniuoju Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės paskirtu diplomatiniu konsulu išeivijoje. Būdamas labai aktyvus ir pareigingas konsulinėje tarnyboje, Vytautas Čekanauskas du kartus po dvejus metus vadovavo visam Los Angeles Konsuliniam korpusui.

Už nuopelnus vystant gerus santykius tarp Amerikos ir Lietuvos, jis buvo pagerbtas Los Angeles ir Orange apskričių tarybų garbės raštais. Įvertinant Vytauto Čekanausko veiklą Lietuvos valstybei, jis buvo apdovanotas Lietuvos Išeivijos Kariniu Medaliu ir Žvaigždės Ordinu. Lietuvių skautų sąjunga Amerikoje apdovanojo jį Skautų ordinu „For Merits“. 1999 m. už ilgą veiklą Lietuvos valstybei ir jos žmonėms Lietuvos Respublikos valdžia apdovanojo jį Gedimino Ordinu.

2009 m. buvo įsteigtas Vytauto Čekanausko atminimui skirtas stipendijų fondas jo gimtojo miesto Vytauto Didžiojo universiteto studentams.

Plačiau apie V. Čekanauską kviečiame skaityti čia.