PMDF kviečia į diskusiją apie vystomąjį bendradarbiavimą Lietuvos užsienio politikoje

883

Vasario 28 d., 13.30 val. Rytų Europos studijų centro (RESC) (D. Poškos g. 59, Vilnius) konferencijų salėje vyks diskusija „Vystomojo bendradarbiavimo vieta Lietuvos užsienio politikoje“, kurią organizuoja VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, RESC ir LR Užsienio reikalų ministerija. Diskusijoje kviečiami dalyvauti Lietuvos užsienio politikos formuotojai ir įgyvendintojai, Lietuvos nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų atstovai, vystomojo bendradarbiavimo ekspertai.

Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo programa veikia jau penkerius metus. Per šiuos metus suorganizuota nemažai renginių: konferencijų, diskusijų, tarptautinių forumų, gerųjų pavyzdžių ir praktikų pristatymo. Aptarti VB tikslai, efektyvumas, tačiau viešo suinteresuotų pusių pokalbio apie vystomojo bendradarbiavimo vietą tarpvalstybiniuose santykiuose ar valstybės donorės užsienio politikoje nebuvo.

Kodėl pastaruoju metu pasauliniuose debatuose apie pagalbos besivystančioms šalims efektyvumą daug kalbama apie nacionalinius valstybių donorių interesus? Kodėl ir kaip keičiasi vystomojo bendradarbiavimo samprata ir kokią įtaką tam turi naujos šalys donorės? Ar tikrai naujasis vystomojo bendradarbiavimo turinys gali tapti panacėja besivystančioms šalims? Kokie naujųjų šalių donorių privalumai ir su kokiais iššūkiais jos susiduria?

Vasario 28 d. organizuojama apskrito stalo diskusija yra pirmoji iš RESC ir VDU PMDF inicijuojamo keturių diskusijų ciklo, sąlyginai pavadinto žiemos, pavasario, vasaros ir rudens sesijomis. Pavasario sesijos diskusija numatyta balandžio mėnesį, joje pagrindinis dėmesys bus skiriamas vystomosios pagalbos tikslų ir turinio istorinei retrospektyvai: nuo II-ojo pasaulinio karo iki šių dienų. Vasaros sesijos metu organizatoriai kvies visus į diskusiją apie Europos Sąjungos pagalbos besivystančioms šalims darbotvarkės pokyčius. Diskusijų ciklą užbaigs rudens sesija ir pokalbiu apie tūkstantmečio tikslų pasiekimus ir nesėkmes.

Apie savo ketinimą dalyvauti vasario 28 d. diskusijoje organizatoriai prašo pranešti el. paštu info@eesc.lt iki vasario 24 d. Daugiau informacijos tel. 8 (5) 270 5993.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.