„PMDF dienos 2019“: nuo šokolado iki tarptautinės konferencijos

Balandžio 8–12 d. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kviečia moksleivius, mokytojus, plačiąją visuomenę, žiniasklaidos atstovus į renginių ciklą „PMDF dienos 2019“.

Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su fakulteto bendruomene, dalyvauti tarptautinėse diskusijose, seminaruose ir veiklose bei turiningai praleisti laiką jau tradicinėmis tapusiose „PMDF dienose“.

Fakulteto savaitės renginius pradės Lietuvos žurnalistikos centro vadovės ir VDU post-doktorantūros stažuotojos Džinos Donauskaitės vieša paskaita „Baltijos šalių žiniasklaidos patirtys: kaip pagauti sėkmę?“. Susitikimo-diskusijos metu bus aptariami itin dinamiški procesai, vykstantys žurnalistikos gyvenime. Ekspertė padės atsakyti į įvairius iškylančius klausimus, kaip juose susigaudyti ir nepasimesti, kuomet esame nedidelė šalis.

PMDF Regionistikos katedros vedėja dr. Sima Rakutienė balandžio 8-ąją kviečia į diskusiją ir dirbtuves studentams bei moksleiviams Europos kaimynystės politika ir Rytinė partnerystė: ką rodo šios politikos įgyvendinimo pirmasis dešimtmetis“, o PMDF Viešosios komunikacijos katedros docentas Rytis Zemkauskas balandžio 11-ąją pasidalins savo įžvalgomis atviroje paskaitoje Interviu menas ir praktika“.

Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas labai džiaugiasi galėdamas pristatyti užsienio dėstytojų bei socialinių partnerių viešas paskaitas visuomenei. Studentai galės susipažinti su užsienio dėstytojų mokymo būdais, gauti informaciją iš savo srities/regiono žinovų – balandžio 8 d. paskaitą apie Turkijos vaidmenį ES energetikoje skaitys vizituojanti docentė Ulviyye Aydin iš Manisa Celal Bayar universiteto (Turkija), o balandžio 10 d. paskaitų ciklą surengs prof. Alberto de la Pena Varona iš Baskijos universiteto.

„PMDF dienose“ BNS žurnalistė Austėja Masiokaitė-Liubinienė pasidalins žurnalistinio darbo kasdienybe, o PMDF absolventė Monika Kauliūtė – mintimis apie marketingą ir tarptautinę komunikaciją. Paskaitos turėtų būti naudingos ir įdomios ne tik komunikacijos, žurnalistikos studentams, bet ir visai plačiajai visuomenei.

PMDF Viešojo administravimo katedros docentas dr. Remigijus Civinskas šiemet kviečia prisijungti prie ES Šokolado direktyvos renginio simuliacijos Šokolado direktyvos rengimas . Ji padės suprasti ES viešųjų politikų formavimo procesą. Užsiėmimų metu dalyviai ne tik atliks užduotis, bet ir ragaus šokoladą.

„PMDF dienų 2019“ savaitės renginius užbaigs kasmetinė tarptautinė mokslinė konferencija „Šiuolaikiniai politiniai procesai: iššūkiai ir galimybės“, kuri vyks balandžio 12 d. Šiemet tai bus jau 5-oji konferencija, kurioje dalyvaus LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, fakulteto dėstytojai, mokslininkai bei užsienio svečiai.

„PMDF išskirtinis bruožas – didelis tarptautiškumas“, – pabrėžia PMDF prodekanė Aistė Žemaitytė. – „Nuolatinis bendradarbiavimas su užsienio universitetais bei mokslininkais, didelis įvairių šalių studentų skaičius ir vizituojančių dėstytojų paskaitos leidžia mūsų fakultetui išlikti lyderiu tarptautiniuose bendradarbiavimuose“.

Norintieji taip pat turės galimybę dalyvauti diskusijoje Krymo aneksijos pasekmės tarptautinei teisei ir politika“, remiantis knyga „Krymo aneksijos klausimas tarptautinėje teisėje“.

„PMDF dienų“ programa

Konferencijos programa