Plačiausios aprėpties universitetas VDU išlydi 2,6 tūkst. absolventų

869

Birželio 17–21 dienomis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyksta bakalauro, pedagogikos kvalifikaciją suteikiančių ir magistrantūros studijų diplomų įteikimo šventiniai renginiai. Šiemet VDU išlydi daugiau nei 2600 absolventų.

„Kai kurie iš Jūsų toliau tęsite savo kelią akademinėse aplinkose, kai kurie tapsite kūrėjais, inovatoriais, įmonių vadovais, vystysite savo mažus ar didelius sėkmingus verslus. Kas yra VDU absolventas? VDU absolventas – tai, pirmiausiai, laisva, kurianti ir neabejinga asmenybė, žinanti ir gerbianti tradicijas bei besidominti pasaulio naujovėmis ir jo likimu. VDU žmogus siekia savo ir kitų gerovės“, – diplomų įteikimo ceremonijos metu kalbėjo VDU rektorius prof. J. Augutis.

Šie metai universitetui ypatingi: VDU švenčia savo atkūrimo 30-metį bei tapsmą plačiausios aprėpties aukštąja mokykla Lietuvoje – susijungus VDU, Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetams. „Per šiuos tris dešimtmečius universitete išsilavinimo siekė beveik 40 tūkstančių laisvų žmonių. Tų, kurie buvimą šioje mokslo ir kūrybos erdvėje siejo ne tik su žiniomis, bet ir su asmenine gyvenimo prasme. Čia jie ne tik mokėsi iš vyresnių savo kolegų, profesūros, bet ir ugdė savarankišką mąstymą, lavino ne tik kūrybines galias, bet ir siekė išsilaisvinimo nuo įtakų – augo kaip laisvi žmonės“, – į absolventus kreipėsi rektorius.

Diplomų įteikimo šventėje netrūko ir samprotavimų apie tai, ką VDU savo studentams suteikė per visus šiuos metus. „Kritinis mąstymas, gebėjimas išeiti iš komforto zonos ir prisitaikymas dirbti neapibrėžtose situacijose, komandinis darbas bei komunikacija, gebėjimas analizuoti – būtent tai, ką pirmiausia gavome universitete ir kas yra mūsų visuomenėje aktualiausia šiomis dienomis ir ateityje. Pridėję konkrečios specialybės žinias, kur būtent ir taikome šiuos savo įgūdžius, mes gauname tai, kas lotyniškai yra universitas“, – mintimis su savo studijų draugais, svečiais ir universiteto bendruomene dalijosi VDU Gamtos mokslų fakulteto Biotechnologijų bakalauro absolventas Vytautas Kučinskas.

Pasak jo, pasaulis per daug keičiasi, juntamas didžiulis progresas technologijų, gyvybės mokslų ir kitose mus supančiose srityse, todėl negalima stovėti vietoje. „Tik gebėdami prisitaikyti ir suspėti su šiais pokyčiais galime būti konkurencingi ir sėkmingai patys judėti toliau. Būtent tai leidžia padaryti visapusis universitetinis išsilavinimas. Ta visuma, kurią pasiėmėme Vytauto Didžiojo universitete“, – kalbėjo absolventas V. Kučinskas.

Su savo alma mater šiemet atsisveikina ir antroji VDU „Academia cum laude“ laida. Taip vadinasi universitete siūloma individualių studijų programa, kurią  labiausiai apibrėžia dėstytojų ir studentų bendrystė. Ji sutelkia dėstytojus ir studentus, norinčius ir galinčius siekti daugiau nei standartinės studijų programos bei sistemos. Akademijoje įtvirtinta tarpdisciplininių studijų galimybė, kuri leidžia suburti įvairių sričių profesionalus ir pasiekti geriausią humanitarinių bei tiksliųjų mokslų sinergiją. Programa skirta visiems, siekiantiems plataus universitetinio išsilavinimo ir norintiems išmokti ne tik studijų programose pateikiamus dalykus.

Antros laidos „Academia Cum laude“ absolventas Martynas Butkus teigė, jog akademijoje, visų pirma, jis ieškojo smalsių studentų bendruomenės, kurioje būtų įvairių specialybių, interesų, pomėgių žmonės, vis dar norintys ką nors sužinoti ir drąsiai besidalijantys savosiomis išmintimis.

M. Butkaus tiriamojo darbo tema – „Atminties rato projektas: namų knyga ir istorinės atminties įamžinimas“ (vadovas – prof. Egidijus Aleksandravičius). Pasak šiemet taip pat ir Istorijos studijas bakalauro baigiančio M. Butkaus, šiuo projektu siekiama įamžinti Vaižganto gatvės Kaune atmintį: namų, žmonių ir įvykių istorijas. Anot Martyno kuratoriaus prof. Egidijaus Aleksandravičiaus, minimas pristatytas projektas turėtų įgalinti ne tik įprasminti atskirų namų ar žmonių istorijas, bet ir atverti jas Vaižganto gatvės lankytojams.

Martynas Butkus nuotr. antras iš dešinės

Martynas Butkus (antras iš dešinės)

„Per trejus metus Akademijoje pavyko atrasti tokių studentų, tapusių ir draugais, su kuriais buvo galima diskutuoti net ir pasibaigus paskaitoms. Individualios studijos, kuomet rinkausi papildomus dalykus, suteikė tokį komplektą žinių, kurį būtų sunku pasiekti net ir su gretutinėmis studijomis, – patyrimais dalijosi  M. Butkus. – Ypač svarbus buvo darbas su kuratoriumi Egidijumi Aleksandravičiumi, ilgi pokalbiai ir susitikimai, po kurių kartais sunku pasakyti, ar svarbiau buvo įgytos dalykinės žinios, ar gautos žmogiškumo pamokos“.

Kaip teigia „Academia Cum laude“  absolventas, ši patirtis padėjo užmegzti daug naujų pažinčių ne tik studentų, bet ir dėstytojų gretose. „Sužinojau apie įdomias tyrimų kryptis, mokslo darbus ir tokiu būdu galėjau daug geriau orientuotis Lietuvos akademiniame pasaulyje. Šios studijos suteikė dar daugiau pasirinkimo laisvės ir atsakomybės už savo mokymąsi negu įprastos studijos VDU. Šią atsakomybę, kuomet rezultatai gula ant tavų pečių, ne visuomet lengva pateisinti, bet įgytos patirtys buvo labai vertingos“, – kalbėjo M. Butkus.

Studijų metu VDU ne tik suteikia galimybę pagal tarptautinius mainus mokytis 250 universitetuose iš 29 skirtingų šalių, bet ir pats priima daugybę studentų iš įvairių pasaulio kraštų. Šiemet nuolatines studijas VDU baigė užsienio studentai iš Ukrainos, Vokietijos, Baltarusijos, Indijos, Nigerijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Kinijos, Italijos, Turkijos, Bulgarijos, Graikijos, Kanados, Japonijos,  Kirgizijos, Libijos, Sudano, Malaizijos, Maroko, Meksikos, Pakistano, Rumunijos, Rusijos, Prancūzijos,  Olandijos,  Suomijos.

Šių metų absolventai iš užsienio savo nuolatines studijas rinkosi Ekonomikos ir vadybos, Politikos mokslų ir diplomatijos, Gamtos mokslų, Socialinių mokslų, Humanitarinių mokslų ir Teisės fakultetuose bei Muzikos akademijoje.

Anot rektoriaus, veržlumas, drąsa siūlyti ir testuoti naujas idėjas, kvestionuoti esamą realybę – savybės, kurios geriausiai atsiskleidžia būtent dabartinių absolventų amžiuje, tačiau svarbu jų nepaleisti. „Su tokia pačia aistra ir užsidegimu imkitės visų iššūkių, kurie Jums bus duoti. Noriu tikėti, kad Universitetas suteikė Jums plačias galimybes, įrankius ir priemones, kaip šiuos iššūkius spręsti, – analizavo prof. J. Augutis. –  Gyvename laikais, kuomet atsakymų į klausimus tenka ieškoti įvairiose srityse bei disciplinose. Kuomet kūrybiškumas, kritinis mąstymas, verslumo įgūdžiai, kalbų mokėjimas tampa prioritetiniais gebėjimais, padedančiais sujungti žinias ir patirtis. Tai kūrėjų plačiausia šio žodžio prasme era. Kūrėjų, kurie remiasi meistryste, oriu ir kilniu elgesiu“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus